Pátek v práci – jak ho zvládnout s úsměvem?

0

Asi to znáte – každý to zná! Je tady konečně pátek a před námi vytoužený víkend. Jenže hodiny se táhnou a chvílemi to vypadá, že se čas zastavil a vůbec to neutíká. Člověk by nejraději se vším sekl a už jel na koupaliště, chalupu, chystat se na párty a cokoliv jiného, než čumákovat v práci a poslouchat otravného šéfa. Nezbývá než v sobě vydolovat poslední zbytky sebedisciplíny a něčím se namotivovat.

Připravte se předem

Protože se tato situace opakujte stále dokola, tak už víme, že pátek je pěkný opruz. Ideální tedy bude připravit se na něj předem. Snažte se zpříjemnit si poslední den v práci před plánovým víkendem. Nachystejte si nějakou dobrou svačinku a těšte se, až si pochutnáte.

O přestávce na sluníčko

Máte-li možnost opustit pracovní místo a budovu, běžte se vyvětrat, pročistit hlavu, načerpat energii ze sluníčka. Čerstvý vzduch a chvíle mimo pracoviště udělá své. Rozhodně vám minimálně ta půl hodina přestávky rychle uteče – to je dobrá zpráva, ne? Vždyť do teď čas stál na místě 🙂

Běžte s kolegy na oběd

Pokud to bude jen trochu možné, domluvte se s kolegy a šéfem, že si vyrazíte na oběd do restaurace. Opět se alespoň na chvíli ocitnete mimo otravné pracovní prostředí, dobijete baterie dobrým jídlem a budete vědět, že po obědě už to zajisté uteče rychleji.

Odměna vás nemine

Jestliže máte doma partnera či partnerku poproste ho/ji, ať vám připraví 3 drobná překvapení do pytlíčků. Nebudete vědět, co v nich je. Totéž můžete udělat i vy pro něj, pokud je také pracující. Může se jednat o nějakou laskominu, ale i drobný dáreček. Nová propiska, kapesní diář, náušničky ala bižuterie apod. Během dne v určitou dobu rozbalte dáreček. Nejenže bude pátek zajímavějším, ale upevníte vztahy.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku