Nejčastější chyby při starostlivosti o vlasy

0

Pokud chcete mít zářivou bohatou hřívu, dejte si pozor na to, jak se o své vlasy staráte. Jak je myjete, sušíte a češete – to vše se projeví na zdraví a vzhledu vašich vlasů. Děláte následující chyby v péči o vlasy?

  • Nečešete vlasy před mytím

Tato chyba s sebou přináší dvojitou pohromu: vlasy jsou nejslabší, když jsou vlhké nebo mokré, a mokré vlasy jsou náchylnější k zacuchání. Abyste zabránili zacuchání vlasů při mytí, pročešte je před mytím. Pokud chcete vlasy česat ve sprše, použijte kondicionér, zacuchané vlasy rozčešte prsty  nebo hřebenem s širokými zuby.

  • Češete pouze konečky

Slyšeli jste, že příliš časté kartáčování způsobuje poškození vlasů. Na druhou stranu ale česáním dosáhnete rovnoměrného rozprostření přírodního mazu vlasů, což je nejlepší kondicionér. Navíc hřebenem masírujete pokožku hlavy, čímž ji prokrvujete a podporujete růst vlasů.

  • Často si myjete vlasy

Každodenní mytí neprospívá zdraví vlasů. Zbavuje vlasy přírodního mazu, takže vlasy jsou suché a bez života.

  • Vynecháváte tepelnou ochranu vlasů

Všichni víme, že teplo způsobuje nejhorší škody na vlasech. Ale pokud nemůžete žít bez žehličky na vlasy, kulmy nebo fénu, chraňte své vlasy speciálními prostředky. Existují masky na vlasy a oleje, které vlasy ochrání před vlivem těchto prostředků ke zkrášlení.

  • Intenzívní sušení ručníkem

Některé stylingové produkty vyžadují, aby se používali na vlasy, které vysušíte ručníkem před nanesením tohoto produktu. Pokud ale budete vlasy sušit příliš intenzívně, způsobujete jejich poškození. Mnohem lepší je sušit je v ručníku jemným protřepáváním prsty. Trvá to déle, ale je to zdravější.

  • Používání žehličky na mokré vlasy

Nikdy nemixujte horké žehličky (či kulmy) s vlhkými vlasy. Horko z těchto přístrojů může spálit folikuly mokrých vlasů, což vede k oslabení vlasů.

Autor

Komentáře k článku