Módní dámské kraťasy na léto. Jak najdete ty perfektní?

0

Když teploty začínají šplhat ke dvaceti stupňům a sluníčko nám ustavičně hřeje do zad, začínáme odkládat džíny a saháme po kraťasech, které jsou nejen pohodlnější alternativou, ale také praktičtější a není v nich takové horko. Ovšem i tento módní kousek musí splňovat vlastnosti trendů. Jaké jsou letos in a jaké vám budou dokonale sedět?

Dámské kraťasy na léto

Dámské kraťasy na léto

Kraťasy vybíráme podle naší postavy

Trendy jsou trendy, ale pokud se v daném kousku necítíte, stejně ho necháte ležet na pultech obchodů. Platí to nejen o šatech, které nám nemusí lichotit svým střihem, ale platí to i o šortkách, jež nemusí jít ruku v ruce s tvarem nohou.

Zatímco ženy pyšnící se štíhlými stehny mohou sáhnout po krátkých, přiléhavých džínových modelech, jiné mohou sáhnout po bermudách či capri. Právě capri jsou letošním hitem, který si zamilují hlavně dámy domnívající se, že jejich stehna nemají zrovna ideální tvar. Sahají totiž až do půli lýtek a hezky se kombinují například s obyčejnými jednobarevnými bavlněnými tričky nebo delšími tunikami, v nichž je v létě velice příjemně díky volnějšímu střihu.

Naštěstí jsou k dostání kraťasy v mnoha různých provedeních. Jen obchod Bolf jich nabízí celou spoustu.

Džínovina stále na scéně

Nejen zmiňované bermudy a capri se letos v létě budou těšit z narůstající popularity. Na žebříčku nejstylovějších módních kousků najdeme i džínové modely, které nemusí být vůbec nudné. Většina žen si pod pojmem „džínové kraťasy“ představí retro krátké šortky, jež v dobách své největší slávy nosil Palo Habera. Dnes jsou ale k dostání v kombinaci s krajkami nebo vkusnými nášivkami čili nemluvíme o kousku, který sníží celkové bodové hodnocení vašeho outfitu.

Vysoký pas a mašle

Jste milovnicí spíše elegantního stylu? Pak vaše pozornost nebude směřovat na modely z džínoviny, ale spíše na letní šortky s vysokým pasem, jež doplňuje opravdu vkusná mašlička. V minulosti se na bednu v kategorii „módní trendy“ dostaly delší kalhoty ke kotníkům pyšnící se taktéž mašlí v pase, nyní roste zájem o jejich kratší verzi, v níž není v létě horko.

Tento trend je velmi pohodlný, není pouze elegantní a vkusný. Hezky se kombinuje jak s jednobarevnými tričky, tak se zajímavými halenkami a lodičkami.

Koženka se dostává do popředí

Džínovina už byla v našem seznamu zmíněna. Bylo by však chybou opouštět seznam aktuálních letních trendů, kdybychom nezmínili koženku. I když v ní bývá člověku horko, přesto se to koženkovými kraťasy začíná na pultech obchodů jenom hemžit. Nemůžeme se tomu ale divit, je to opravdu jedinečný model, který patří do vašeho šatníku.

Zpravidla se kombinuje s košilí a elegantnějším typem obuvi, ale je pravdou, že fantazii se při kombinování jednotlivých kusů oblečení meze nekladou. Jak koženkové šortky letos v létě budete nosit vy?

Lněné šortky pro praktické ženy

V čem vám však horko opravdu nebude jsou lněné kraťasy, které na scénu letos také nastupují s velkou pompou. Ocení je především praktické ženy, jež milují jednoduchost a chtějí se především cítit pohodlně. Opět je na pultech najdete v různých délkách i střizích, stačí si vybrat ideálního parťáka na nadcházející období.

Autor

Komentáře k článku