Malý zázrak z Itálie

0

Olivový olej už snad zná každý , jakož i to jaký je zdravý , jeho využití ve farmacii, kosmetice nebo na přípravu různých labužnických pokrmů a salátů . My vám nabízíme pár ověřených rad jak se dá ještě zužitkovat .

olivovy olej

Olivový olej je skvělé domácí leštidlo na nábytek. Dřevěnému nábytku vrátíte ztracený lesk pomocí doma vyrobeného leštidla , které může směle soupeřit s drahými komerčními produkty . Smíchejte 2 díly olivového oleje a 1 díl citronové šťávy nebo bílého octa . Nalijte do rozprašovače , důkladně promíchejte a nastříkejte na nábytek. Nechte jednu až dvě minuty působit a poté setřete papírovou utěrkou . Spěcháte ? Nalijte trochu olivového oleje přímo z láhve na papírovou utěrku . Nábytek otřete a přebytečný olej setřete čistou utěrkou .

Možná vám to připadá divné , že byste měli pleť postiženou akné ošetřovat mastným olejem. Ale skutečně to funguje . Připravte si pastu ze 4 lžic soli a 2 lžic olivového oleje. Prsty ji naberte a naneste na obličej . Nechte jednu až dvě minuty působit a poté opláchněte teplou vodou a mýdlem . První týden si pastu nanášejte každý den , další týden už jen dva až třikrát . Uvidíte , že vaše pleť bude vypadat mnohem lépe . Sůl totiž vyčistí póry a olivový olej pleť přirozeně vyživí .

Došel vám holicí krém a nemáte už čas zaběhnout do obchodu , ale máte doma po ruce olivový olej. Ten je skvělou náhradou , určitě se nesnažte použít mýdlo , které na pokožku působí příliš agresivně. Olej nejenže usnadní klouzání žiletky , ale zároveň i vyživí pleť . Pokud to jednou vyzkoušíte , už se nebudete chtít ke krému na holení vrátit.

 

Autor

Komentáře k článku