Laserová operace očí vyřeší vaše starosti s brýlemi a s kontaktními čočkami!

0

Přemýšleli jste někdy, že byste se rozloučili s vašimi brýlemi či kontaktními čočkami? Pomocí laserové operace očí je to rychlé, snadné, jednoduché.

Co musíte splňovat pokud chcete jít na operaci?

Jsou různá pravidla pro laserovou operaci očí, tím hlavním je minimální věk 18 let. Operace má nejlepší výsledky ve věku 18-40 let, ale samozřejmě na operaci mohou jít i lidé ve vyšším věku. Jaké podmínky musíte splňovat abyste byli vhodným kandidátem na operaci? Musíte mít například alespoň 1 rok stabilní dioptrickou vadu, v posledním roce žádné vážné zranění oka či infekci, nemít syndrom suchého oka ani jizvy na čočce. Abyste zjistili zda se hodíte na laserovou operaci očí, konzultujte to s očním lékařem nebo na klinice na schůzce před operací.

Jaké se používají technologie a metody operace?

Operace excimerovým laserem LASEK. Údaje, které se získají při prvotním vyšetření se načtou do počítače. Počítač vyhodnotí údaje a vypočítá jako třeba upravit rohovku a její zakřivení. Mezi hlavní pozitiva můžeme zařadit, že je operace ambulantní a zároveň bezbolestná. Pacienta pouštějí domů hned po zákroku. Nevýhodou je citlivost na světlo, která je ale u každého jiná. Take mohou otéct víčka a pacient může pociťovat cizí tělísko v oku.

screen-laserova-operace

Operace femtosekundovým laserem Z-LASIK 6D. Tato metoda se vyznačuje přesností, bezpečností a pohodlností. Operované oko se zatěžuje minimálně, což je velkou výhodou tohoto typu operace. Zákrok je pohodlný, pacient necítí bolest. Další výhodou je využití operace i pokud je nálezech na rohovce složitější. Pacient se po operaci rychle zotavuje, kratší než u ostatních laserových metodách. Pokud si zvolíte tento typ operace, třeba počítat s případnými vedlejšími účinky. Můžete pociťovat suché oko, nebo můžete v noci hůře vidět.

screen-laserova-operace2

Operace očí s excimerovým laserem ASA 6D. Operace je hodnocena jako nejbezpečnější, protože je bezdotyková. Výhodou je, že operací se nevytvoří pocit suchého oka, na rohovce nezůstane po vyléčení žádná stopa ani nezeslábne její pevnost. Po operaci může ale ostrost zraku kolísat během prvních týdnů, což hodnotíme jako nevýhodu.

Excimeový laser Wavelight ® EX500. Laser odstraňuje dioptrii krátkozrakosti za 1,4 sekundy, čímž se řadí mezi nejdokonalejší na světě. Jeho výhodou je, že oko je méně traumatizované a rohovka méně dehydratovaná. Pacient tak dostává větší pohodlí.

Zbavte se pomocí operace astigmatismu, dalekozrakosti nebe krátkozrakosti! Pomocí laserové operace očí můžete mít komfortnější, lepší život. Třeba ale myslet na to, že na každého má operace jiné účinky a jinak probíhá hojení. Abyste se rychle zotavili po zákroku, je třeba řídit se pooperačními pravidly. Takže se nedotýkejte očí těsně po operaci, nesušte si oči, místo toho používejte speciální kapky do očí, které dostanete.

Myslete také na to, že sportovat a trávit čas ve vodě není hned po operaci dobrý nápad. Vydržte to a pak si už budete moci užívat všechny radosti života naplno. Uvidíte jejich novými očima.

OFTUM Prague
www.oftum.cz
E-mail: info@oftum.cz
Mobil: 800 888 956

Autor

Komentáře k článku