Laserová epilace? Tohle byste měla vědět

1

Nejčastěji se nežádoucích chloupků zbavujeme za pomoci žiletky, pokožka však nevydrží oholená dlouho, proto se nabízí další řešení. Laserová epilace je nebolestivá a je schopna chloupky trvale odstranit.

Proces odstranění chloupků

Nejčastější otázkou je, jak dlouho bude trvat, než se pomocí laseru chloupků zbavíte. Četnost sezení se může lišit, většinou se jedná o minimálně 5—8 ošetření, mezi jednotlivými sezeními by měla být pauza zhruba 6 týdnů. Nejedná se tedy o zrovna rychlý proces, ovšem jakmile podstoupíte celou laserovou epilaci, nebudete už muset řešit opětovný růst chloupků.

Bolestivost a účinky

Nelze říci, že by laserová epilace byla bolestivá, ovšem příjemné to také není. Rozhodně však není čeho se bát, jestliže jste citlivá na bolest, lze využít speciální krém, který sníží citlivost kůže. Doba ošetření se liší od toho, o jak velkou oblast se jedná. Může to tedy být jen pár minut, ovšem i přes hodinu. První výsledky můžete pozorovat již po dvou týdnech od prvního ošetření, kdy některé chloupky začnou vypadávat. Nejpozději po třetím sezení už jsou patrné větší změny.

Laserová epilace – co (ne)dělat?

Jestliže plánujete využít laserovou epilaci, pečujte o svou pokožku a chraňte ji před sluncem. Sluneční paprsky zvyšují riziko nežádoucí pigmentace či spálení kůže, používejte proto opalovací krém. Ideálně byste se měla pár týdnů před i po zákroku vyhýbat sluníčku. Tento typ epilace nejlépe funguje na krátké chloupky, jelikož se laser zaměřuje na cibulky chloupků. Proto by samozřejmostí mělo být pravidelné holení.

Laserová epilace je praktickým řešením, pokud už vás nebaví řešit chloupky. Během několika týdnů se jich natrvalo zbavíte. Další možností je pořídit si domů IPL epilátor, díky kterému se pohodlně zbavíte chloupků a omezíte jejich růst.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

1 komentář

  1. Říkám si, že když ten laser dokáže zničit kořínek toho chloupku, tak asi to asi nebude úplná pohodička pro tu kůži. Trošku se toho bojím.

Komentáře k článku