Kyselina hyaluronová a její využití v estetické medicíně

0

Kyselina hyaluronová představuje látku, která se v našem těle vyskytuje přirozeně. Mezi její vlastnosti patří schopnost vázat na sebe vodu, proto se v estetické medicíně využívá nejen k hydrataci pokožky, ale také k modelaci rtů. Pojďme si o využití kyseliny hyaluronové v estetické medicíně říci něco více.

Kyselina hyaluronová (přírodní polysacharid) má výjimečnou schopnost hydratovat pokožku a přispívat k jejímu většímu napětí a pružnosti. V našem těle se kyselina hyaluronová vyskytuje přirozeně, ale s věkem se její množství snižuje. To má za následek vysušování pleti, pokožka je křehčí a začínají se na ní objevovat vrásky. Také tváře se pomalu propadají, rysy jsou rozvolněnější a kontury pokleslejší.

V souvislosti se rty se kyselina hyaluronová využívá na odstranění nepoměrů mezi horním a dolním rtem, na úpravu rtů při obnažování zubních krčků při úsměvu, při snižování objemu rtů vlivem věku nebo při nespokojenosti s tvarem či objemem rtů.

Pokud vás trápí vznik vrásek nebo nespokojenost se rty, mohou vám pomoci odborníci z pražské BcD Clinic, kde mají s využitím kyseliny hyaluronové dlouholeté zkušenosti.

Výplně vrásek kyselinou hyaluronovou

Ztratil váš obličej věkem svůj objem a jeho kontury už nejsou tak pevné jako kdysi? Objevují se u vás první vrásky? Pak jsou výplně kyselinou hyaluronovou dobrým řešením. Tyto výplně se postarají o doplnění ztraceného objemu tváří, pomohou s vyrovnáním nosoretních rýh i s propadlými ústními koutky. Kromě toho pokožku hydratují a postarají se o udržení její pružnosti.

Kyselina hyaluronová se aplikuje injekčně a efekt zákroku přetrvává 6-9 měsíců, podle toho, jaký máte typ pokožky, kde se výplň aplikovala, v jakém množství a jaká technika byla použita. Více v tomto článku.

Modelace a omlazení rtů s pomocí kyseliny hyaluronové

Velmi dobré výsledky jsou také při aplikaci výplní kyseliny hyaluronové v oblasti rtů. Díky modelaci lze dosáhnout zvětšení objemu rtů, zpevnění jejich kontur, srovnání asymetrií, pozvednutí poklesávajících koutků nebo odstranění vrásek nad horním rtem.

V případě výplní kyselinou hyaluronovou se zákrok provádí velmi tenkou jehličkou. Kyselinou se vyplňují okraje rtů nebo oblasti koutků. Po zákroku mohou být rty několik dní oteklé, ale otok postupně splaskne a zůstanou jen krásné rty. Efekt přetrvává 6-12 měsíců. Rychlost vstřebávání kyseliny hyaluronové závisí na vašem životním stylu, na způsobu aplikace i na mimice.

Kromě výplní a modelace rtů se kyselina hyaluronová používá také k hydrataci povrchu rtů, kdy se aplikuje jen velmi jemná kyselina těsně pod povrch rtů.

Zdroj náhledových obrázků: bolf.cz

Autor

Komentáře k článku