Kudrnaté vlasy: Jak je zkrotit?

0

Věděla jste, že kudrnaté vlasy vyžadují naprosto odlišnou péči od rovných vlasů? Takže pokud využíváte všechny všeobecné rady a stále s vlasy nejste spokojena, zbystřete. Máme pro vás několik tipů, které dokáží nepoddajné kadeře zkrotit.

Používejte masky na vlasy

Vaše kudrnaté vlasy vždy potřebují extra hydrataci a péči, které vám váš šampon a kondicionér neposkytnou. Pravidelné ošetřování vlasů dobrou vlasovou maskou vám s tím může pomoci. Správný výběr vlasové masky vlasy hluboce vyživí, hydratuje a regeneruje poškozené vlasy tak, aby byly silnější, hladší, lesklejší a nekrepatily se. Jediné, co musíte udělat, je nanést masku na čerstvě šamponem umyté vlasy, od střední délky ke konečkům (vyhněte se vlasové pokožce) a nechat působit 3-5 minut, než ji opláchnete. Dělejte to dvakrát týdně a všimnete si hladších a výraznějších kadeří.

Před spaním svažte vlasy do hedvábí

Ženy s kudrnatými vlasy se často probouzejí s krepatými a nezkrotnými kadeřemi. Abyste se tomu vyhnula, začněte používat hedvábný šátek, do nějž vlasy na noc svažte. Tímto krokem zajistíte, že vaše kudrnatá hříva neztratí na objemu a nebude krepatá. Hedvábný materiál zabraňuje tření vlasů o polštář.

Nejdřív kondicionér, poté šampon

Kudrnaté vlasy si žádají některé kroky úplně jinak, než vlasy hladké. Mnoho žen s kudrnatými vlasy nedá dopustit na používání kondicionéru před použitím šamponu. Díky tomu si vlasy zachovají své přirozené oleje, aniž by se příliš mastily, a kadeře zůstanou déle plnější a objemnější.

Používejte difuzér

Udržování kudrnatých vlasů spočívá především v zachování jejich struktury a naše oblíbené horké stylingové nástroje mají tendenci tuto strukturu poškodit tím, že kadeře zatíží. Proto je důležité vlasy fénovat difuzérem. Nezdrsňuje vlasovou kutikulu, takže vaše kadeře působí houževnatě a objemně.

A jak se krotíte své kudrnaté vlasy vy?

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku