Krásná a dlouho mladá: s arganovým olejem to zvládnete

0

Že je přírodní kosmetika hotovým zázrakem, o tom dnes již nepochybuje zřejmě nikdo. Málokterý produkt přírody je však tak všestranný jako arganový olej. Pokud je stoprocentní, bez příměsí a chemických složek, kvalitně zpracovaný lisováním za studena ze sušených arganových plodů, jde opravdu o marocké zlato. Můžete ho použít jak na obličej, tak na vlasy, tělo a nehty.

Na pleť obličeje má nezpochybnitelné účinky: díky vysokému obsahu vitamínu E a skvalenu chrání před volnými radikály, zpomaluje stárnutí a hloubkově hydratuje. Nanáší se v malém množství na vlhkou pokožku těsně po umytí, podobně jako krém. Zjemňující efekt a vláčnou pleť zaznamenáte okamžitě. Díky tomu jej lze použít jako skvělou zbraň proti vráskám.

10629812_265303603679759_3964045756492286816_n

Arganový olej je také ideální jako vlasová kosmetika. Vitamín B5 a vyšší mastné kyseliny zajistí zdravý růst, navrátí přirozenou vitalitu a lesk vlasů, zaceluje vlasové konečky. Má také mimořádně pozitivní účinky na vlasovou pokožku, takže pokud trpíte lupy, záněty pokožky, lupénkou či ekzémem, určitě se vyplatí arganový olej vyzkoušet. Použití je docela jednoduché, stačí jej vmasírovat do vlhkých vlasů. Dá se také použít jako maska – větší množství vmasírujete do vlasů a zabalíte do ručníku, necháte hodinu působit a poté umyjete šamponem.

Jak ale poznáte kvalitní arganový olej? Vůně je hlavním indikátorem kvality. Jen kvalitně vyrobený olej totiž má specifickou přírodní jemně oříškovou vůni. V žádném případě by neměl být nepříjemně cítit. Naopak, pokud nemá žádnou vůni znamená to, že pach byl z oleje z nějakého důvodu odstraněn. Dalším ukazatelem je barva – žlutá až světle oranžová, s jemným sedimentem, který je pozůstatkem mletých arganových mandliček. Kvalitní olej je mastný, ale do pokožky se snadno vstřebává a nezanechává mastný film.

Známým faktem je, že bio kosmetice trvá o něco déle, než začne účinkovat. Konečný efekt je ale o to výraznější a vydrží mnohem déle. Vše, co potřebujete, je tedy dát arganovému oleji šanci přestože podle mnohých zkušeností mu to až tak dlouho netrvá.

Autor

Komentáře k článku