Je víkend a vy nevíte, co budete dělat?

0

Tak přesně tohle období mám za sebou a jsem docela ráda, že je dalekou minulostí. Na víkend jsem se z jedné strany těšila a ze strany druhé se obávala, co vlastně budu dělat? Matka samoživitelka s dítětem na krku, hromadou starostí a peněz poskromnu. Už jsem se vždy viděla s ledovou kávou na balkóně a knížkou v ruce. Ne, že bych tento druh odpočinku neměla ráda, ale čeho je moc, toho je příliš. Stačí se povznést nad všechny ty nepříjemnosti a začít si život trochu užívat a možností se najednou vyrojí tolik, že nevíte, co dříve.shutterstock_111929909

I na balkóně se dá pěstovat zeleň

Klidně si udělejte ze svého balkónu takovou malou oázu klidu a relaxace. Pěstovat můžete okrasné kytky, bylinky, jahody, keříkové rajčátka a mnoho dalšího. Samozřejmě, že jde o druh zábavy, při které si moc nepokecáte, ale kafe s kámoškou v takovém prostředí je hned příjemnější než typická betonová džungle. Navíc se tam dá pomocí elektrického grilu uklohnit i nějaká ta dobrůtka večer s přáteli. Záleží, v jaké lokalitě bydlíte, protože na některých balkónech mohou být i klasické grily. Což večerní pohodu umocní i vůně a pohled do ohýnku.

Šlápněte do pedálu

Pokud máte kolo, můžete i se svými dětmi vyrazit na výlet, když je slibné počasí. Vyrazit se dá k vodě, na prohlídku zříceniny a spoustu dalších tras. Během léta bývají na hradech různé atrakce, šermování, jarmarky. Stačí si jen zakoupit cyklistickou mapku vašeho blízkého okolí a s dětmi si už jen naplánujete, kam vyrazíte nejdřív. Jestliže kolo nemáte, zkuste to po svých a vlakem.

Obklopte se lidmi

Zůstat sama s dětmi není žádný med, ale to neznamená, že nemáte právo na život! Pozvěte si domů přátelé i s jejich dětmi. Ty vaše budou za to rády a vy se pobavíte. Pokud máte malý byt, vůbec si nezoufejte. Dětem dejte na zem několik přikrývek, aby jim bylo teplo a uchyťte někde pomocí šňůry a nábytku deku – vytvořte stříšku. Děti milují bunkry a dobrodružství. Dospělí večer mohou jít domů a dopoledne se pro své potomky vrátí.

Levné penziony

Najděte na internetu levné ubytování někde v přírodě (les, jezírko, přehrada) a domluvte se s kamarádkou na dobrodružnou výpravu. Pokud takovou kamarádku nemáte, sedněte k PC a seznamte se s lidmi z blízkého okolí, které postihl stejný osud. Takových osamělých žen je spousty a jen čekají na někoho, jako jste vy. Pro večerní běhání, odpolední kávičku nebo víkendový výlet i s dětmi.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku