Jdeme na výlet! A co si obléct?

0

Výletní sezóna je tady! Ať už se vydáváte na vrcholky hor, nebo třeba jen k sousednímu rybníku, je potřeba se na výlet dobře připravit. A kromě vody a svačiny v batůžku je nejdůležitější správné oblečení. Nikdy nevíte, jaké počasí vás po cestě překvapí!

Oblečení na výlet

Oblečení na výlet

Základem jsou boty a bunda

Zde záleží zejména na počasí a na vašem šatníku.

  • Na náročné výšlapy bychom doporučili nepromokavé, prodyšné a větru vzdorné bundy, které vás ochrání před chladným počasím. Naopak pro půldenní výlety by měla postačit větrovka či pohodlná jarní bundička. Vždy se zaměřte i na materiál, aby byl dostatečně prodyšný. Současně by její střih neměl být příliš těsný, aby vás neomezovala v pohybu.
  • Boty vždy volte pevné, pokud možno v kotníkové výšce. Nikdy si na výlet neberte úplně nové boty, ale naopak ty, které máte dobře prošlápnuté.

A co kalhoty?

Kalhoty bychom volili taky pohodlné a ze silnějších látek, ve který vám nebude zima. Proto vsaďte na klasické legíny či volnější kalhoty, Pokud vás nečeká příliš náročný výšlap, můžete zvolit i pohodlné džíny. Džíny zvolte volnější, ne příliš upnuté, abyste se v horkém počasí nezpotili a nepřivodili si zbytečné podráždění kůže.

A co zkusit stylový komplet?

Sportovní tepláková souprava je ideální volbou pro každého, kdo dává přednost pohodlí. Ta se v dnešní době vyrábí z kvalitních materiálů, ale především v parádním designu. Takže nejenže se budete cítit maximálně pohodlně, ale také váš celkový look bude vypadat víc než dobře.

Nezapomeňte na batoh

Důležitým vybavením na vašich výletech je i batoh, do kterého vložíte všechny své osobní věci a láhev s pitím. Proto dbejte na velikost batohu, aby se vám do něj všechno vešlo, ale zase aby nebyl příliš velký a těžký, protože to by vám celý výlet mohlo značně znepříjemnit. Proto volte střední batůžky s pohodlnými popruhy na záda.

A co si na výlety berete vy?

Autor

Komentáře k článku