Jak udělat z domu domův

0

Ten krásný pocit, když zařizujete svůj nový byt, když stavíte svůj první dům, když se konečně nastěhujete do svého vlastního vysněného příbytku. Prázdné místnosti chcete naplnit nábytkem a holé stěny Obvesel život obrazy a fotografiemi. Jednoduše si co nejvíce zútulnit prostor, ve kterém budete od nynějška trávit čas. Možná už máte přesnou vizi, jak by to mělo vypadat. No my se vám i tak pokusíme rozšířit obzory a ukázat vám zaručený způsob jak vytvořit z domu harmonický domov.

shutterstock_138547388

Možná jste si v květinářstvích, zahradnictvích nebo nábytkářství při zařizování a ohlížení vhodných kousků do vašeho hnízdečka lásky všimli, že se na trhu objevil staronový druh nábytku. Světlé zošúchané dřevo, slonovinové lucerničky s aromatickými svíčkami uvnitř, kovové stojany, vybledlé květináče plné hnědé nadýchané hlíny, v níž jsou nasazeny nafialovělých levandule připomínající starobylé provensálské Francie a bílé proutěné houpací křeslo, do kterého chcete položit své tělo okouzleny představou, že právě ono se bude vyjímat na vaší nové terase. Jak se jmenuje tento romantický trend?

Shabby Chic

Podobně jako vintage a venkovský, i tento styl nám připomíná, že v jednoduchosti je krása. Má kořeny až hluboko v humanismu a renesanci (16. – 17. století). Srdečný, s květinovým nádechem, původem z anglického venkova, kde byl typický vybledlými tkaninami kouřové barvy a starým opotřebovaným rustikálním nábytkem. Vznikl jako reakce na drahé bytové zařízení, které byly dostupné jen pro šlechtu.

Shabby Chic se dostal znovu do popředí roku 1980, a od té doby je vnímán jako velmi populární dekorační neoštýl hlavně u něžného pohlaví. A my se nedivíme, jen obdivujeme.

Autor

Komentáře k článku