Nosí je slavné ženy na červeném koberci, ale můžete je mít i vy. Koho? Přeci tekuté vlasy. Jak jich docílit a proč je všichni milují?

Tekuté vlasy poutají pozornost

Při pohledu na slavné ženy na červeném koberci můžete snadno dojít k závěru, že jsou dokonalé a docílit stejného vzhledu je nemožné. Jejich dlouhé, hladké a dokonale lesklé hřívy přitahují pozornost a podobné lokny by si přála mít nejedna žena. V čem spočívá tajemství tekutých vlasů, nebo jak se jim v angličtině říká liquid hair?

Královny tekutých vlasů

Které slavné ženy patří mezi pyšné nositelky tekutých loken? Královnami lesklých a hladkých vlasů jsou:

  • Dakota Johnson
  • Kylie Jenner
  • Kim Kardashian
  • Kendall Jenner
  • Dua Lipa
  • Emily Ratajkowski
  • Megan Fox
  • Zendaya

Schválně si na internetu vyhledejte jejich fotografie a budete uchváceni záplavou hladkých, rovných a dokonale lesklých vlasů, které vypadají až nadpozemsky.

Co je typické pro tekuté vlasy?

Kromě toho, že jsou hladké a lesklé, spadá do charakteristiky tekutých vlasů také jejich téměř až neskutečná hebkost, jež je patrná na první pohled. Pokud se mylně domníváte, že liquid hair jsou to samé jako wet hair, jste na omylu. Tekuté vlasy jsou totiž suché a rozhodně nemají s mokrým vzhledem nic společného. Zapomeňte tedy na gely na vlasy. Ty totiž při tvorbě účesu podle celebrit rozhodně nebudete potřebovat. Bez čeho se ale neobejdete?

Tajemství liquid hair

V čem tkví tajemství tekutých vlasů? Odpověď je mnohem snazší, než jste si možná mysleli. Dosáhnout dokonale lesklého účesu totiž můžete i vy, a to navíc v pohodlí svého domova. Jediné, co k tomu budete potřebovat, jsou kvalitní vlasové produkty.

Kvalitní šampon

Protože to, jak vaše vlasy vypadají, ovlivníte již při jejich mytí, vybírejte si kvalitní vlasové šampony i kondicionéry vhodné pro váš typ vlasů. Šampon aplikujte do vlhkých vlasů a pečlivě s ním masírujte pokožku hlavy. Tím se zbavíte nečistot, nánosů stylingových přípravků a také si tím pokožku hlavy prokrvíte.

Nevynechávejte masku ani šampon

Jednou týdně dopřejte svým vlasům také pečující masku, která vašim loknám dodá potřebné látky a propůjčí jim zdravý vzhled. Po masce nezapomeňte do vlasů aplikovat kondicionér, nechat ho pár minut působit a následně vlasy důkladně omyjte pod proudem vody.

Správná technika fénování

Jakmile na vlasy nanesete ochranný sprej proti teplu, vyfénujte je přes hladký kartáč. Čím větší kartáč použijete, tím hladších vlasů dosáhnete.

Sprej pro finální lesk

Po vysušení vlasů na ně nastříkejte speciální vlasový sprej pro jejich větší lesk.

Vlasové oleje

O větší lesk vlasů se postarají také vlasové oleje, které po vysušení vlasů ručníkem jemně aplikujte do délek. Vyzkoušejte arganový či švestkový olej. V případě že máte suché, poškozené a namáhané vlasy, můžete vlasové oleje využít také při zábalu. Jeho příprava je snadná. Olej naneste do dlaní, vetřete do délek a zabalte do ručníku. S tímto zábalem jděte spát a ráno si vlasy omyjte klasickým způsobem.

Jste to, co jíte

K vytvoření zdravých a lesklých vlasů přispívá také správná strava. Zaměřte se tedy na to, co se objevuje na vašem talíři. Vlasy jsou totiž odrazem toho, co jíte. Nedostatek vitamínů B a D se projeví na stavu vašich vlasů. Přijímáte je ve své stravě v dostatečném množství?

Každá žena touží po tom, co nejvíce se přiblížit svým vzhledem slavným ženám, které známe z červených koberců a filmových pláten. Trend tekutých vlasů ale narozdíl od některých dalších není nijak náročný. Stačí si vybavit svou poličku v koupelně vhodnými a kvalitními přípravky na vlasy a osvojit si správnou techniku fénování vlasů přes velký kartáč.

Zdroj textu: www.glamourmagazine.co.uk, economictimes.indiatimes.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku