Jak si doma nabarvit obočí a řasy

0

Barvení obočí a řas není žádnou novinkou, ale mnoho žen na tuto zkrášlující proceduru chodí ke kosmetičce, protože si doma netroufají. Přitom nejde vůbec o složitý proces a celé to nezabere více než 15 až 20 minut. Způsobů, jak nabarvit řasy a obočí existuje několik včetně možností zvolit značku výrobků. Jsou ženy, které si myslí, že mají velmi krátké řasy, ale po nanesení řasenky zjistí, že mají krásné a dlouhé řasy. Tento efekt sice částečně způsobí řasenka, že je zahustí a prodlouží, ale pravdou stále zůstává, že řasy jsou na konci světlé, ztenčené a mnohdy až průhledné. Jejich nabarvení vám odhalí skutečnou délku vašich řas. Proto mnohým ženám stačí řasy jednou za dva měsíce nabarvit a nemusí používat řasenku. Než přejdeme k samotnému postupu, jak doma nabarvit obočí a řasy či pouze řasy prozradím vám značky, které tyto barvy nabízejí. Jedná se například o Refectocil, Londa, Combinal nebo také Hena. Těžko říci, která je naprostou jedničkou. Mnohé z uvedených jsou připraveny, jako set, který mimo barvy obsahuje oxidační gel a plastovou špachtli k nanášení.shutterstock_154754276

Co vše je potřeba k barvení řas

Vatové tampónky, hutný krém – NIVEA nebo vazelína, sklenička na míchání barvy a štěteček na nanášení. Dále pak nemastný odličovací prostředek, který zároveň odmastí vaše řasy, aby barva lépe chytla. Poslouží i odličovač s alkoholem, kterým pomocí vatové tyčinky odmastíte pouze řasy. Než přejdete k samotnému barvení, je vhodné udělat si na kousíčku kůže test, zda nemáte alergii na tuto barvu.

Barvení obočí a řas

Pokud budete chtít barvit také obočí postup je stejný. Nejdříve jej musíte odlíčit a odmastit. Doba působení na obočí je kratší, pokud nechcete mít obočí příliš tmavé. Zatímco na řasách můžete mít barvu klidně 15 minut, obočí po pěti minutách smyjte. Barvu na obočí nanášejte skutečně jemně a pouze v místech, kde chcete, aby ulpěla. V jiném případě by vám vznikla tlustá čára a trvalo by den – dva než jí vydrhnete, pokud nemáte po ruce odstraňovač barvy. A nyní přejdeme k barvení řas. Oční okolí si ošetřete krémem nebo vazelínou. Dávejte však pozor, aby mastnota nepřišla do kontaktu s řasami. Ve skleničce (já používám štamprli) si udělejte kašičku. Způsob, jakým budete nanášet, záleží na vás. Popíši vám dva.

Buď si uděláte každé oko zvlášť, nebo to vezmete jedním vrzem. Jeden ze způsobu je, že si rozdělíte vatový tampónek na půl, aby byl mnohem tenčí. Namočíte do vody a přiložíte na zápěstí a stlačíte. Tím z něj vymačkáte vodu a pak ho přehnete na půl, až vznikne měsíček. Ten opatrně zasunete pod spodní řasy a oko zavřete. Druhé oko nezavírejte – to budete potřebovat ke sledování práce. Naneste ze spodu na řasy plastovou jehlou (bývá obsahem setu) barvu a pak i z horní strany. Řasy budou obaleny touto kaší. Nechte působit a pak pod tekoucí vodou opláchněte. Stejně postupujte u druhého oka. Po dokončení si nakrémujte obličej. Ale ne řasy!

Jednoduchý a rychlý způsob je, že si do kašičky namočíte štěteček řasenky a bude předstírat, že se líčíte. Pomocí hřebínku na řasy vždy ještě pročešete. Líčit budete spodní řasy pak horní ze spodní strany a nakonec horní řasy nalíčíte i shora. Tam se nebojte naplácat barvy více. Pracujte opatrně, aby se barva nedostala do oka. Štípat vás mohou ze začátku pouze výpary z barvy. Oči můžete jemně přivřít. Pak opět opláchnete pod proudem tekoucí vody.

Náš tip

Barvu na obočí vybírejte podle barvy vlasů nebo o dva tóny tmavší. Možná, že budete potřebovat barvu na řasy + obočí zvlášť. Já naštěstí používám tmavě hnědou a na řasách po 15 minutách vypadá, jako černá. Pro obočí ji nechávám maximálně tři minuty. Nezapomínejte používat výživná séra na řasy. Každé barvení oslabuje stejně, jako barvy na vlasy. Můj oblíbený je kondicionér s arganovým olejem a ten používám ráno. Večer používám sérum na podporu růstu řas s přírodními živinami.

 

 

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku