Jak se zbavit chloupků na obličeji?

0

Ačkoliv se vousy u mužů stávají stále atraktivnější, u žen je takzvaný knírek stále velmi nedovolená zóna. Obzvláště brunetky bojují s tmavými a velmi dobře viditelnými chloupky, a to nejen na obličeji. „Vousatý“ obličej u žen vypadá neudržovaně a nevhodně. Máme pro vás několik metod, jak se chloupků na obličeji zbavovat.

S ochlupením na obličeji ženy bojovaly odjakživa. Množství, hustota i barva chloupků se odvíjí od mnoha aspektů. Ať už se jedná o genetiku nebo hormonální nerovnováhu, je těžké zamezit jejich růstu nechtěných chloupků. Byly různé metody v průběhu věků, které nabývali na popularitě a následně postupně upadaly. Dnes je známo již opravdu velmi metod. Každá varianta má své klady a zápory. Neexistuje žádná univerzální rada, jak s chloupky bojovat.

Holení

Jedná se o nejrozšířenější způsob zbavování se chloupků, a to nejen těch obličejových. Sice se jedná o rychlou, bezbolestnou a jednoduchou metodu, avšak doba hladké tváře je poměrně žalostná. Proceduru budete muset opakovat cca každé 3 dny. Použít můžete opakovaně použitelné holicí strojky, vhodnější jsou však jednorázové.

Eliminujete kontaminaci mikroorganismy. Je to zkrátka hygieničtější. Na tvář existují speciální holící pomůcky. Metoda holení tváře se nazývá dermaplaning. Touto metodou se zbavíte nejen knírek, ale také nepatřičného obočí nebo chloupků na tváři připomínající chmýří.

Pinzeta

Metoda, která je na světě již roky. Trhání chloupků pinzetou je další snadný, časově nenáročný, a především precizní způsob zbavování se chloupků. Je hojně využívaný především na trhání a tvarování obočí. Tentokrát je zákrok již trvalejší. Jeho efekt vydrží přibližně 5 týdnů.

Pro menší bolest při trhání udržujte kůži stále napjatou. Pokud by ani toto nepomohlo, místo si přejíždějte ledovou kostkou, která pomáhá umrtvení. Nezapomínejte na důkladnou dezinfekci, kterou byste měla provádět vždy před i po trhání chloupků. Úskalí této metody spočívá v nadměrném zarůstání chloupků.

Epilace

Její popularita začíná mezi ženami raketově stoupat. Zbaví vás chloupků až na 4 týdny. Toho využijí především ženy, které chtějí provést zákrok a mít od chloupků na chvíli pokoj. Při pravidelné epilaci se dokonce množství a hustota zmenšují. Metoda v sobě ukrývá obě zvýšené metody dohromady. Epilátory jsou složeny v podstatě z několika stovek pinzet, které trhají najednou.

Chloupky vytrhnou i s kořenem, proto ta dlouhá prodleva mezi nárůsty chloupků. Máte epilaci spojenou pouze s velkými plochami, jakou jsou nohy? Nemusíte se obávat, vyrábí se strojky různých velikostí. Dokonce i specializované na oblast obličeje. Nevýhoda je bolestnost. Ženy se zvýšenou citlivostí by mohly mít velký problém. S bolestí však můžete bojovat podobně jako u pinzety.

Vosk

Na voskovou epilaci si můžete běžně dojít do kosmetického salonu. Zde vám poskytnou profesionální péči. Přály byste si však zůstat v pohodlí domova? Žádný problém. Ať už se stydíte, nebo bojíte, stres eliminujte domácí voskovou epilací. Na výběr máte dvě varianty:

  1. Voskové pásky jsou snadnější, avšak méně efektivní způsob. Takové pásky se dají snadno koupit na internetu či v drogeriích. Zahřejte je mezi prsty, aby vosk trochu povolil a více fungoval, přilepte pásek na inkriminované místo, důkladně uhlaďte s trhněte proti směru růstu chloupků.
  2. Druhá varianta je roztápět si vosk ve speciálních přístrojích – ohřívačích vosku a na kůži ji nanášet špachtličkou. Tato metoda bývá mnohem levnější a efektivnější. Vždy však musíte dbát na to, aby se opravdu jednalo o vosk na obličej. Pokud by se nejednalo, hrozí, že si strhnete i kůži, a to opravdu nechcete.

Malý tip na závěr:

Něž jakýkoliv přípravek nebo metodu použijete na obličej, vyzkoušejte si ho na méně citlivém místě. Třeba ruce nebo noze. Vyhnete se tak alergické reakci nebo ekzému v obličeji. Pokud stále bojujete s tvořícími se pupínky nebo zarůstajícími chloupky zařaďte před metodu exfoliaci. Pomoci by mohla i zvýšená četnost dezinfekce

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku