Jak oddálit menstruaci

0

Máte jet na dovolenou, otočíte list v kalendáři a ouha. Vaše dny jako naschvál vycházejí přesně na celý týden, kdy se máte válet na pláži, plavat v moři a užívat si zaslouženého odpočinku. Ta představa, jak sedíte na pláži, někde ve stínu a trpíte bolestmi břicha. To vedro a cizí prostředí. Každá z nás ví, že to je přirozený proces, který je součástí života každé ženy, ale není přece nutné trpět i na dovolené. Zapátrala jsem a zjistila, že tento problém řeší velká spousta žen a dívek. Našla jsem pár rad jak menstruaci oddálit.

Pomůže antikoncepce

Pokud užíváte jednofázovou hormonální antikoncepci, není nic snažšího, jak si menstruaci oddálit. Jednoduše po dobrání jednoho platíčka neuděláte pauzu, ale hned začnete užívat další. Jakmile budete chtít, aby menstruace přišla, užívání přerušíte, a po obvyklé přestávce pokračujete novým platíčkem. U vícefázových pilulek je oddálení složitější, ale ne nemožné. Je dobré řádně prostudovat příbalový leták,ale nejlepší je poradit se se svým gynekologem.

Léky na oddálení menstruace

Je možné, že patříte mezi tu část žen, které hormonální antikoncepci neužívají. Ani v tomto případě neházejte flintu do žita. Stačí se poradit se svým gynekologem, který Vám může napsat recept na pilulky, které Vaše dny opět oddálí. Je ale třeba počítat s tím, že na každou ženu mohou působit jinak, a tak se může stejně objevit nepříjemné špinění. Je dobré vědět také to, že i v tomto případě jde o hormony, proto si některé ženy stěžují, že jim pak rozhodily i několik dalších cyklů.

Babská rada

Jednou z možností, jak oddálit Váš cyklus je jedna babská rada, která údajně funguje. Spočívá ve zvýšení příjmu vitamínu C. Každý den ráno, přibližně týden před očekávanou menstruací vypijte šťávu z vymačkaného citrónu. Může být i oslazený cukrem a naředěný vodou. Pokračujte celou dobu, po kterou potřebujete krvácení oddálit. Zkusit můžete i vyšší dávky vitaminu C v tabletách před tím, než se »vaše dny« mají dostavit.

Autor

Komentáře k článku