Jak na levný výlet do zahraničí

0

Blíží se léto a s ním samozřejmě dovolenková sezóna. Mnoho z nás se již nemůže dočkat, až nasedne do auta, autobusu, vlaku či letadla a vyrazíme na zaslouženou dovolenou. Jak už tuzemskou, tak i zahraniční. A právě na ty zahraniční se v tomto článku zaměříme.

Plánování cesty

Vždy byste si měli připravit alespoň rámcový plán cesty. Ušetří vám to nečekané výdaje a případné obtíže, které v zahraničí mohou nastat. Čím přesnější bude váš plán cesty, tím jednodušší a ve výsledku levnější váš výlet do ciziny bude.Před cestou si určitě pořiďte průvodce. Můžete si ho stáhnout do mobilu a najít si nejen zajímavosti o památkách a ceny vstupného, ale i praktické rady, například jak se dostat co nejlevněji z letiště do centra.

Jak najít levné letenky

S hledáním levných letenek vám pomohou různé weby a vyhledávače. Ve vyhledávacím poli zadáte potřebné údaje a rovnou tak získáte porovnání nejrůznějších tras a cen. Můžete zkoušet různé kombinace přestupů ve větších městech a určitě najdete cestu, která vám bude finančně vyhovovat. Obecnou radou je nakupovat letenky s časovým předstihem, ale také sledovat aktuální výhodné nabídky leteckých společností.

Samozřejmě ušetříte, pokud se na výlet do ciziny vydáte mimo hlavní sezonu, ušetříte peníze též na ubytování nebo na pronájmu auta.

Jak si zabalit zavazadlo

Většina lidí dělá tu chybu, že si zabalí mnohem více věcí, než bude nakonec potřebovat. Zvláště v teplém období není problém prádlo vyprat v ruce, outdoorové společnosti se specializuje na výrobu rychleschnoucího a lehkého oblečení, existuje i oboustranné oblečení, které otočíte a perete až je-li to opravdu nutné. Důležité je též kvalitní zavazadlo, na něm určitě nešetřete, zejména pokud se chystáte cestovat s batohem.

Drobné vychytávky

Zřiďte si platební kartu, se kterou neplatíte poplatky při výběru z bankomatu. S sebou přibalte všechny důležité doklady, náhradní mobilní telefon a nůž. Nezapomeňte na všechny nabíječky, které budete potřebovat! Doklady, telefony, nabíječky a jiné důležité věci uchovávejte v oddělených igelitových sáčcích, abyste minimalizovali možnost jejich poškození.

Zdroj foto: https://pixabay.com/photos/beach-beverage-caribbean-cocktail-84533/

 

 

Autor

Komentáře k článku