Inkoust: Tipy, jak jej odstranit z kabelky či peněženky

1

Kůže je velmi oblíbeným materiálem pro výrobu různých doplňků, jelikož má skvělé vlastnosti. Jestliže máte i vy svůj oblíbený kousek, ovšem nedopatřením se na něj dostal inkoust, ať už třeba z rozbitého pera, či od neposedného dítěte, je třeba rychle zakročit.

Mýdlo s vodou

Skvělou první pomocí je obyčejné mýdlo s vodou. Je však třeba skvrnu odstranit co nejdříve, později to už totiž půjde hůř. K čištění určitě použijte čistý bílý hadřík, abyste předešli případnému přenášení jeho barvy na kabelku. Stačí aplikovat tekuté mýdlo na poškozené místo a velmi jemně se snažit inkoust setřít. Dejte však pozor, abyste ho nerozetřela na větší prostor, nebo nesedřela kabelku. Poté stačí otřít vlhkým hadříkem.

Na inkoust platí alkohol

Mnozí z nás v lékárničce mají roztok s alespoň 70 % alkoholu, který slouží hlavně jako dezinfekce. Pomůže však i v tomto případě.

  1. Navlhčete bavlněný vatový tamponek alkoholem, a poté ho jemně vtírejte v daném místě kruhovými pohyby.
  2. Nedrhněte však příliš silně, abyste nepoškodila kabelku.
  3. Inkoustová skvrna by měla postupně blednout.
  4. Poté je třeba místo ošetřit vhodným přípravkem na kůži, aby nedošlo k jeho vysušení či změně barvy.

Speciální přípravky

Nejlepší volbou je pořídit si speciální čistič kůže, který se skvěle hodí pro tyto případy. Hodí se ho mít doma, zachrání totiž vaši kabelku od různých skvrn. Tyto produkty jsou navrženy přesně pro kůži, takže jsou efektivní a nijak materiál nepoškozují. Případnou další možností je využít mazaní na sedla, pokud ho náhodou má někdo z vašich známých po ruce. To je totiž také přizpůsobeno na kůži. Dejte však pozor, aby neobsahovalo louh či jiné chemikálie, které by mohly kabelku poškodit.

Možností, jak se zbavit nežádoucí skvrny, je hned několik. Jako první pomoc poslouží i běžně doma dostupné produkty, vždy je však lepší pořídit si raději specifický produkt, který vás zachrání v nouzi.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

1 komentář

Komentáře k článku