I předsíň v paneláku může být stylová

0

Trápí vás stísněnost bydlení v panelovém bytě? Nemusíte rezignovat na styl a na glanc. Poradíme vám, jak zařídit skříň jednoduše a elegantně, a to i v bytě v panelovém domě. Projděme si fiktivní předsíň, jako by to byla ta vaše a představme si, jak by vypadala skutečně útulná předsíň.

Předsíňová stěna

Předsíňová stěna

Kam s mokrou obuví?

Pokud nechcete několikrát denně v místnosti vytírat, položte za dveře pratelný kobereček nebo rohožku, kterou je možné snadno vyklepat. Nemusíte se bát tmavých koberců s krátkým vlasem, jež je možné snadno vysát.

Poté co si otřete podrážky bot, je dobré je umístit na místo mimo uzavřený botník. Použijte speciální plastovou podložku na špinavé boty a nechejte je doschnout. Lze také pořídit menší odkládací botníček.

Skříně a stěny

Pak je potřeba někam uložit kabát. Pokud je suchý, můžete jej uzavřít do skříně. Skříně budete v předsíni potřebovat, pokud nemáte velkou šatnu, abyste mohli uložit sezónní oblečení, jako jsou kabáty, bundy, větrovky nebo lyžařské vybavení. Skříně s poličkami mohou sloužit k uložení obuvi.

Avšak správná předsíň by měla mít i věšák. Můžete použít stojací věšák, k němuž je možné přijít z více stran a případně jej přesunout. V menší předsíni bude lepší namontovat věšák nástěnný nebo věšákový panel, jehož využití vám pomůže šetřit prostorem. Stejně úsporné jsou visuté skříňky na stěně.

Chcete aby spolu ladily vaše věšáky a skříňky? Pořiďte si předsíňovou stěnu. Jde o decentní a prostorově úsporné řešení pro každou předstín libovolné velikosti. Pokud potřebujete poradit s výběrem ideální předsíňové sady pro vás, podívejte se na tipy zde.

Usaďte se

K zoufání budete možná potřebovat menší podporu. Proč nepřinést menší lavici nebo stoličku na posazení? Nemusí to být na úkor prostoru. Lavice může stát pod věšákem na kabáty nebo v prostoru pod pověšenou skříňkou na zdi.

Výhodou sedací lavice v předsíni je alternace jako odkládací prostor. Lavice nebo židlička může pomoci při nutnosti odložit objemnější předměty, které nechcete pokládat na zem. Kabelku, tašku nebo krabici.

Předsíň je možná první místo, kde se po dlouhém dni skutečně zastavíte. Jak se cítíte? Tento pocit je podle feng shui velmi důležitý. Předsíň pomáhá návštěvníky i obyvatele bytu přivítat a uklidnit. Pokud budete vybírat doplňky, volte decentně. Energie přirozeně proudí jen tam, kde se nehromadí prach a nepoužívané předměty.

Autor

Komentáře k článku