Domácí prostředky, kterými snadno odstraníte skvrny od mrkve

2

Skvrny od mrkve není snadné odstranit, to ví zejména každá máma, která připravuje příkrmy svým dětem. Pokud však znáte ty správné domácí prostředky, nemáte důvod se znepokojovat. Zde jsou zázračné tipy, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Dětský nebo slunečnicový olej

Je obecně známo, že mrkev je červená díky beta-karotenu, který obsahuje. A s červenou mrkví přichází také červené, spíše oranžové skvrny. Trik v odstranění těchto oranžových fleků je ten, že beta-karoten je však rozpustný v tucích. Co to znamená? Pomocí pár kapek oleje (můžete použít dětský olejíček nebo slunečnicový olej) je snadno odstraníte. Čerstvou skvrnu zakápněte trochou oleje, a poté oděv vyperte v pračce.

Žlučové mýdlo

Klasikou mezi domácími prostředky je žlučové mýdlo. Skvrnu od mrkve navlhčete vodou a přetřete ji žlučovým mýdlem tak, abyste mýdlo do skvrny doslova dostaly. Nechte působit půl hodinky, a poté oblečení vyperte tak, jako obvykle.

Citronová šťáva a jedlá soda

Citronová šťáva má účinky k nezaplacení. A to platí i pro tento případ. Pokud vám mrkev ukápla na světlé oblečení, citronovou šťávu nakapejte na skvrnu a nechte vsáknout. Pak už jen stačí oblečení vyprat.

Pokud nepomůže pouhá citronová šťáva, můžete využít dalšího domácího pomocníka, a to jedlou sodu. Lžíci jedlé sody smíchejte s citronovou šťávou tak, aby vznikla pasta. Tu rovnoměrně rozetřete na skvrnu a nechte asi hodinu působit. Poté směs z oděvu seškrábněte a vhoďte do pračky. Tohle jsou nejjednodušší domácí prostředky.

Ocet

Dalším účinným domácím prostředkem, který bojuje se skvrnami, je ocet. Stačí skvrnu pokapat octem, nechat asi hodinu a půl působit, a nakonec vyprat.

Nezapomínejte na sílu sluníčka

Kromě výše uvedených domácích prostředků existuje ještě jeden zajímavý a přirozený způsob, pomocí něhož se snadno můžete zbavit nežádoucích skvrn jak od mrkve, tak od jiných nečistot. Na mysli máme sluníčko, respektive jeho UV záření, které dokáže skvrnu vybělit. Ale pozor! Na barevné prádlo byste měla být opatrná, jinak může barva prádla úplně vyblednout.

Máte své osvědčení domácí prostředky?

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

2 komentáře

  1. U nas staci pouzit klasicky praci prostredek nekdy prvoplanova vec je jednodussi nez vymyslet nekonvencni zpusoby

Komentáře k článku