Depilace voskem: Hladká pokožka bez nepříjemného holení

0

Pocit čerstvě oholené pokožky je jednoduše skvělý, bohužel však mnohdy nevydrží déle než jeden den. Jestliže už vás nebaví používat žiletku, vyzkoušejte namísto toho v boji s chloupky depilační vosk. Ten není potřeba používat tak často jako žiletku. Depilace voskem je jednoduchá a efektivní.

Druhy depilace

S voskem se samozřejmě lze zbavit chloupků na nohách či v podpaží. S oblibou je však využíván také v oblasti bikin. Lze vybrat z různých druhů depilace. Tím prvním je americká depilace, při které jsou odstraněný pouze chloupky, které přesahují spodní prádlo. Hodí se tak třeba pokud jedete na dovolenou k vodě a nechcete se každý den holit do plavek. Druhým typem je francouzská depilace, při kterého jsou depilovány intimní partie kromě zadečku. Při brazilské depilaci pak dochází ke kompletnímu odstranění chloupků.

Depilace voskem: V salónu, nebo doma?

Jestliže s depilací voskem nemáte žádné zkušenosti, napoprvé bude lepší, pokud navštívíte salón. Zde se o vás špičkově postarají, a navíc získáte přesné informace, jak vosková depilace funguje. Vosk si můžete vyzkoušet při depilaci nohou, nepouštějte se však do oblasti bikin. Pokožka je zde velmi citlivá a je proto důležité, aby byla depilace prováděna co možná nejlépe a nejšetrněji. Předejdete tak možnému zranění a komplikacím.

Péče o pokožku

Po depilaci voskem je pokožka velmi citlivá a je proto třeba o ni dobře pečovat. O primární ošetření se postarají v salónu, vy byste však poté neměla podceňovat potřebnou péči. Mohou vznikat červené hrbolky, ve kterých rostou chloupky, které se snaží dostat skrz kožní buňky. Abyste jim pomohla s růstem, používejte k mytí houbu či peelingy, ty odstraní starou kůži. Vyhnete se tak zarůstání chloupků.

Depilace voskem má opravdu mnoho výhod oproti holení žiletkou. Jedinou malou nevýhodou může být bolest, ovšem ta se postupem času zmenšuje. Jakmile tedy okusíte jednou, zamilujete si dokonale hladkou pokožku.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku