Benátský filmový festival přinese novinky. Které z nich byste si neměli nechat ujít?

0

Pokud sledujete aktuální dění v kultuře, jistě vaší pozornosti neunikl filmový festival v Benátkách. Jeho historie sahá až do roku 1932 a jedná se o prestižní kulturní událost. Co by vám z Benátek nemělo uniknout a na jaké snímky byste se měli podívat? Přinášíme vám tipy na ty nejzásadnější, které budou již letošní rok k vidění v českých kinech.

79. ročník filmového festivalu v Benátkách

Letošní 79. ročník festivalu, který se tradičně koná na ostrově Lido, přinesl hned několik filmových novinek, které by vaší pozornosti neměli uniknout. Z celkem 23 soutěžních snímků, ze kterých vybere porota v čele s Julianne Moore vítěze, jich stojí za shlédnutí drtivá většina.

Dlouho očekávané životopisné drama o Marilyn Monroe

Jedním z nejočekávanějších snímků letošního festivalu je rozhodně drama Blondýnka, které během tří hodin a v černobílém provedení připomene život filmové legendy Marilyn Monroe. Tu špičkově ztvárnila Ana de Armas. Na snímek Blondýnka se můžete v českých kinech těšit již na konci září. Pokud vás fascinuje životní příběh ikonické blondýnky, jejíž život předčasně vyhasl, nenechte si film Blondýnka ujít.

Je libo psychologický thriller pocházející z Československa?

Svou stopu ale v Benátkách zanechá i Česká republika. V programu se totiž vyskytuje také promítání digitálně restaurované verze československého snímku Ucho, pod kterým je podepsaný Karel Kachyňa. Pokud si dokážete vychutnat psychologický thriller, podívejte se na tento skvostný filmový počin, který bude možné v restaurované verzi spatřit ve vybraných kinech v Česku.

Česká knižní předloha, české herečky a rumunská režisérka

Další českou stopou na filmovém festivalu v Benátkách je snímek Běžná selhání. Ten je sice natočen rumunskou režisérkou Cristinou Grosanovou, ale vychází z knižní předlohy české spisovatelky Kláry Vlasákové. V hlavních rolích se představí trojice žen: Taťjana Medvecká, Beáta Kaňoková, Vica Kerekes. Přestože se jedná o představitelky tří různých generací, které aktuálně prochází životními krizemi, jejich osobní problémy jsou odsunuty na druhou kolej ve chvíli, kdy je město, ve kterém žijí, nečekaně zasaženo netradičním přírodním jevem. Do českých kin se můžete na snímek vypravit od 13. října letošního roku.

Režisérský počin Olivie Wilde, který vás nenechá v klidu

Dlouho očekávaným snímkem je také režisérský počin Olivie Wilde. Ta do Benátek přijela předvést svůj mysteriózní thriller, ve kterém ztvárnil hlavní roli oblíbený zpěvák Harry Styles a anglická herečka Florence Pugh. Česká premiéra snímku je stanovena na 22. září a již nyní je jasné, že do kin přiláká spoustu diváků. Děj filmu je situován do 50. let minulého století. Přestože manželství ústřední dvojice vypadá dokonale, nic není takové, jak se na první pohled zdá.

Nejenom filmy, ale také módní inspirace od filmových hvězd

Kromě filmové nabídky je ale příjemné sledovat filmový festival v Benátkách také v rámci módní inspirace. Jako na každém jiném festivalu se totiž filmové hvězdy prošly po červeném koberci a předháněly se v tom, kdo z nich k sobě přiláká nejvíce pozornosti. Schválně se podívejte na některé z outfitů, které byly na festivalu k vidění a udělejte si na ně vlastní názor. Společně s kamarádkami pak můžete při pauze na kávu v práci probrat, komu to nejvíce slušelo.

Nenechte si ujít některé z filmových premiér v českých kinech. Životopisné drama Blondýnka přivede zpátky na stříbrná plátna dokonalou dvojnici Marilyn Monroe. Československý snímek Ucho vás uchvátí v digitálně restaurované verzi, Běžná selhání vás usvědčí v tom, že osobní krize jsou zcela běžné a ze snímku To nic, drahá budete mít husí kůži.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku