Banánové šílenství – 3 ďábelsky dobré recepty

0

Toto protáhlé a až eroticky vyhlížející ovoce je velmi chutné a zdravé. Z banánu se dá připravit nespočet roztodivných pokrmů a my si dnes prozradíme něco málo receptů, které si vás zaručeně podmaní. Když už nějaký zákusek tak určitě z banánu, který patří mezi nejvýživnější plody planety. Připravit se z něj dají rychlé deserty, kterými můžete pohostit i nečekanou návštěvu.Banánové šílenství

Smažený banán v medovém kabátku

Na tento desert budeme potřebovat banány, podle počtu hostů. Dále med, skořici, šťávu z citrónu, máslo na smažení, hnědý rum a hořkou strouhanou čokoládu. Může být i kakao. Med, rum, šťávu z citrónu, skořici smícháme v mističce. Do této zálivky naložíme podélně rozkrojené banány a necháme je chvíli odležet. Pak je osmažíme na másle a položíme na talíř. Posypeme hustě čokoládou nebo si z kakaa, másla a cukru připravíme čokoládovou polevu a tu nalijeme na banány.

Banánový špíz

Budeme potřebovat banány a jiné ovoce, které máme doma. Mohou to být mandarinky, pomeranče, jablíčko. Střídavě napichujeme na jehlu širší kolečka banánu a jiné druhy ovoce. Pomažeme rozpuštěným máslem a na 5 minut vložíme na gril. Přendáme na talířky a polijeme zálivkou z medu a citronové šťávy, pokud je ovocný desert určen i dětem. Dospělí si ho mohou polít alkoholem.

Banán s vaječným koňakem

Pokud stejně, jako já milujete vaječný koňak a rovněž banány, připravte se sice na kalorickou bombu, ale něco tak úžasného budete chtít znovu. Banány nakrájíme na kolečka a dáme do misky. Přelijeme nejlépe domácím vaječným koňakem a postříkáme šlehačkou, kterou na závěr posypeme strouhanou čokoládou. Pokud máte rádi kokos, ořechy i tím je možné desert dochutit.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku