Bambucké máslo: Luxusní dar přírody, který nabízí řadu výhod

0

Bambucké máslo není příliš známé, ovšem rozhodně má významné místo na poli kosmetiky. Jedná se o přírodní surovinu získávanou z afrického máslovníku. Máslo je konkrétně získáváno z jeho plodů a nabízí univerzální využití.

Léčivo

Složení bambuckého másla je specifické, přičemž významné je hlavně díky svým léčebným účinkům. Obsahuje totiž několik různých mastných kyselin, rostlinných sterolů jako je kyselina stearová, linolenová či kyselina palmitová a olejová. Je tak s oblibou využíván hlavně pro léčbu různých kožních vyrážek, pečování o jizvy, popáleniny či hmyzí bodnutí. Pomáhá také správně pečovat o suchou pokožku a uleví vám i při svalové únavě. Obsahuje řadu vitamínů, zejména A a E, dále pak omega-6 mastné kyseliny a mnoho dalšího.

Péče o vlasy

Řada přírodních produktů má své významné místo v kosmetice, přičemž stejně tak tomu je u bambuckého másla. Je totiž skvělým pomocníkem při péči o vlasy. Hodí se zejména pro údržbu suchých a polámaných vlasů, hodí se i pro vlasy kudrnaté.

Díky svému složení vlasy změkčuje a revitalizuje. Vlasům se tak vrací zdravý lesk a vypadají skvěle. Navíc poskytuje ochranu před škodlivými vlivy jako je slunečný záření či případně tepelná úprava za pomoci žehličky či kulmy. Jedná se sice o tuk, ovšem vlasy po něm nejsou ztěžklé a mastné.

Péče o pleť

Nejenže bambucké máslo zajišťuje hydrataci suché pokožky, ale ulevit vám může také od řady problémů. Jedním z nich jsou strie, které mnoho z nás trápí. Tento produkt je skvělou prevencí například v těhotenství, aby se kůže tolik nenapínala a nepraskala. Kromě toho bambucké máslo využijete také pro léčbu akné. Neucpává totiž póry, a přitom působí protizánětlivě.

Příroda nám nabízí mnoho skvělých produktů se skvělými účinky. Jedním z nich je právě bambucké máslo, které je velmi ceněné.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku