5 rad pro vláčnou a jemnou pleť

0

Přáním každé ženy je mít zdravě vypadající pleť – vypnutou, jemnou, hebkou. K tomu, abyste docílili krásné pokožky, je potřeba o ní správně pečovat, nejen zvenčí, ale i zevnitř. Dnešní trh nabízí nespočet kosmetických produktů pečujících šetrně o pokožku. Nezáleží na tom, zda máte momentálně pleť citlivou či suchou, protože vždy existují věci, které můžete udělat, aby vaše pokožka byla opět jemná a vláčná.

V pestré škále všelijakých produktů najdete přípravky proti vráskám, pečující o oční okolí, rty, vitamínová séra, hydratační masky a další. Mimo jiné lze sáhnout také po přírodních produktech, které běžně najdete doma ve špíži. Jenže ani ten nejdražší krém světa nebude stačit, pokud nebudete dodržovat i další zásady. Jak tedy docílit hezké pleti? Jen krémy nestačí, proto pokračujte dál ve čtení.

Čištění pokožky ráno i večer

Aby se živiny, které krém obsahuje, mohly do pleti vstřebat, je potřeba nejdříve mít pleť důkladně vyčištěnou. Je jedno, zda používáte podle typu vaší pokožky mycí gely, mléka či různá tonika. Základem je zkrátka čistit pleť ráno i večer. Ráno od kožního mazu, večer od make-upu a jiných nečistot.

Pitný režim a strava

Možná si kladete otázku, jak souvisí strava a pitný režim s kvalitou pokožky. Popravdě řečeno velmi! Nebudete-li dodržovat pitný režim, bude vaše pleť dehydratovaná a stejně totéž platí o živinách, které je potřeba tělu dodávat i zevnitř.

Spánek

Dalším klíčovým faktorem je odpočinek a spánek. Určitě sami víte, že pokud je člověk nevyspaný, má tmavé kruhy a otoky pod očima. To příliš na kráse nepřidá. Pleti prospívá relaxace, duševní pohoda a kvalitní spánek. Rovněž záleží na tom, jaký používáte polštář a zda pleť během spánku nedráždíte používáním nevhodného ložního prádla.

Péče podle ročního období

O svou pokožku je potřeba pečovat neustále a každé roční období si vyžaduje svá specifika. Zatímco v létě je vhodné se soustředit na hydrataci, na jaře i podzim dodat pleti vitamíny, různá séra, v zimním období jsou to hutnější a výživnější krémy včetně patřičné ochrany. V létě používejte krémy s UV filtry. V zimě zase pleť chraňte před mrazem a větrem.

Vhodné kosmetické produkty

Velkou chybou je, když žena ve třiceti letech používá krémy 40+ Stejně tak je chybou používat mastné krémy na smíšenou pleť apod. Vždy je nutné přizpůsobit jakoukoliv kosmetiku přesně typu vaší pleti včetně věku.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku