Jak vyléčit tenisový loket

0
Jedná se o onemocnění, které řadíme do skupiny tzv. entezopatií. Entezopatie jsou zánětlivé změny ve spojení šlachy s kostí, které se mohou vyskytovat i v jiných místech než v oblasti loketního kloubu.

Rozeznáváme akutní formu nemoci a chronickou.

Akutní forma často vzniká po fyzicky náročné jednorázové zátěži. Např. při dlouhodobé práci s myší ap. Chronická se nazývá vlastně také akutní, která však trvá déle než šest týdnů od diagnostikování prvních obtíží.

 

Jak poznáte tenisový loket

Není to složité. Na zevní a vnitřní straně dolního konce pažní kosti si nahmatejte dva hrbolky. Ten na vnější straně je kostní výrůstek, na který se upínají svaly zadní strany předloktí. A to je právě to místo, které dělá bolavý loket tenisovým.

Co dělat

Úlevu od akutní bolesti vám přinesou nejrůznější protizánětlivé gely a masti, nebo léky proti bolesti. Nejdůležitější ale je, vyhnout se činnosti, která bolestivé místo namáhá a je pravděpodobným původcem onemocněníPokud bolest přetrvává, svěřte se do péče odborného lékaře, který má na výběr několik způsobů, jak při léčbě postupovat. Konzervativní léčba zahrnuje léky či injekční terapii, dále elektroterapii, léčbu ultrazvukem, laserem, nebo nejnověji tzv. metodu rázových vln. Dalším krokem je operační zákrok, jehož cílem je uvolnění bolestivého svalového úponu z oblasti výše popsaného hrbolku na zevní straně dolní části pažní kosti.

Jak tenisovému loktu předcházet

Nejlepší prevencí tenisového lokte je snažit se vyhnout všem činnostem, které by ho mohly vyvolávat, tj. jednorázové a nezvyklé námaze, která by loket přetěžovala, ať už při sportu, v práci, ale i při zdánlivě nevinných činostech, jako je štípání dříví, rytí záhonu, nahazování omítek a podobně. K tomu patří právě i správné sezení u počítače a práce s myší, důležité je například umístění klávesnice, područek, výška stolu atd. V zásadě platí, že zápěstí by mělo být při práci pokud možno narovnáno v nezkřivené poloze.

Share.

About Author

Leave A Reply