Její svět

Jak docílit neustálého pořádku v domácnosti

Většina žen pokaždé, když odchází z domu, má ráda pocit, že je v něm čisto a uklízeno. Komu by se také chtělo vracet do nepořádku a ihned hledat hadr a čisticí prostředky.

Ať už se jedná o malý jednopokojový byt, kde je vše na očích, nebo prostorný rodinný dům. Cesta k pořádku existuje pouze jedna. Pravděpodobně již tušíte, kam míříme. Bohužel nikdo ještě nevymyslel převratný vynález, který by tuto dřinu odvedl za nás. Chceme-li mít doma krásně útulno a čisto, musíme si vyhrnout rukávy, nahodit úsměv a zvládnout to s grácií. Jednoduché kouzlo vedoucí k pořádku se nazývá ÚKLID.

Plán správné hospodyňky

V klidu u šálku kávy si sedněte a napište si plán hospodyňky. Rozepište si jednotlivé místnosti a popřemýšlejte nad tím, co vše a jak často uklízíte, rovněž jak rychle se zde tvoří nepořádek. Následně si podle toho rozvrhněte jak pravidelně a v který den budete danou sekci uklízet.

Úklidoví pomocníci

Popřemýšlejte nad tím, jak kvalitní úklidové pomocníky máte. Dobrý mop na vytírání, vhodné čisticí prostředky proti špíně, skvrnám, usazeninám, kvalitní vysavač dokážou nejen ušetřit čas, ale i námahu. Rovněž si přečtěte různé rady a tipy co dokáže klasická jedlá sůl, ocet či prášek do pečiva. Jak se praví – připravenému štěstí přeje.

Klíč k čisté domácnosti

Pravděpodobně se vám to příliš zamlouvat nebude, ale uklízet pro vysněný pořádek budete muset každý den. Zní to nelibě, ale přesně tady tkví klíč ke spořádané domácnosti. Tím, že budete vaši domácnost udržovat pravidelně čistou a uklizenou, získáte vytoužený řád. Po určitém čase vám ani nepřijde, že vlastně uklízíte. Návyky se vám stanou běžnou a automatickou činností.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Exit mobile version