Její svět

Emoční labilita – příznaky a léčba

Našli jste si partnera, který má náladu proměnlivou jako aprílové počasí? Nejspíš máte co do činění s osobností emočně labilní. Ačkoliv může jít o lidi talentované, okouzlující, svůdné, dokáží být i pěkně nepřátelští, impulzivní a iracionální.

Emočně nestabilní lidé mají silnou potřebu cítit se bezpečně, milováni, ale mají také velmi malou schopnost udržovat zdravé vztahy. Špatně snáší kritiku, budou mít dojem, že je napadáte a podle toho nepřiměřeně i zareagují. Stavějí se často do role oběti, ukřivděného, kterého nikdo nemá rád a nikdo mu nerozumí. Požadují, aby se k nim ostatní chovali jako k panovníkovi. V pocitech „ubliženosti“ si přímo libují. Čím dřív takovou osobnost odhalíte, tím lépe.

Emoční labilita – příznaky

Emoční nestabilitu (labilitu) lze rozeznat především v náročných psychických situacích. Dva týdny na deštivé dovolené vám o něm prozradí víc než dva roky randění po kinech a kavárnách. Tito jedinci mají dětinskou potřebu být výjimeční, mají potřebu získávat přízeň, nevadí jim ani podlézání a idealizují se do role nejlepší milenky/milence, šéfa, lékaře, přítelkyně.

Pokud je nějakým způsobem zklamete – projevíte málo přízně ať už proto, že budete řešit vlastní problémy či z nedostatku času, budou vás démonizovat. Jejich láska pozvolna přeroste v doutnající hněv a nenávist. Emočně labilní člověk často zuří, pláče, předstírá nemoc, přetvařuje se, zahrnuje druhé výtkami, mění názory častěji než spodní prádlo a neváhá se uchýlit k riskantnímu chování, aby prosadil svou (citově vydírá).

Jak problém řešit?

Exit mobile version