Její svět

Jak zpevnit svaly pomocí cviků s vlastní váhou

Cvičení s vlastní váhou je velmi efektivní způsob cvičení, kde lze cvičit i z pohodlí domova, aniž by byla nutnost se nějak velmi vybavovat sportovním náčiním. Je dobré mít na paměti, že u toho stylu cvičení lze dosáhnout zpevňování svalů včetně vybudování svalové hmoty, které je však omezeno, protože používáte pouze vlastní váhu a dál už své tělo nepřetěžujete těžkou váhou apod. Nicméně mnohým lidem úplně bohatě vystačí.

Pokud není vašim cílem kulturistika a nabušené svaly, pak je to pravé ořechové zrovna pro vás. Cviků s vlastním tělem existuje nespočet. Cvičení může být navíc i zábavné, pokaždé jiné, protože cvičit se dá nejen doma, ale i venku. Jednoduchost, efektivita a finanční nenáročnost jsou hlavními bonusy tohoto cvičení.

Klady cviků s vlastní váhou

Přínosným efektem cvičení s vlastní váhou je zvětšení ohebnosti, navýšení fyzické síly, zlepšení rovnováhy. Při cvičení s vlastní váhou lze využívat různých balančních pomůcek, (gymnastický míč, bosu, balanční podložky) které zefektivní cvičení. Cviky nejsou složité a stanovovat si je můžete podle vlastních možností a chuti. Velmi oblíbené jsou cviky na posílení středu těla. Díky tomuto cvičení si dokážete rovněž vybudovat svalovou hmotu a procvičit veškeré svalové skupiny.

Jaké cviky jsou ideální?

Patří sem úplně všechny cviky, které znáte už jako děti z tělocviku. Jsou to různé styly dřepů, dřepy s výskokem, kliky, výpady dopředu i dozadu, shyby (lze provádět venku na prolézačkách, ale i stromě), sedy, lehy, tlaky na ramena, zvedání pánve a další. Osobně se už sama těším, až bude přívětivé počasí, protože to přímo láká ven. Pak se dá využít vlastně cokoliv k cvičení s vlastní váhou – zídky, schody, zábradlí, dětská hřiště, ploty apod.

Jak často cvičit?

Většina lidí se dělí na skupinu, co mají problém zvednout zadek z gauče a skupinu, která cvičí až moc. Ani jedno není dobře. Ideální je najít něco mezi. Cvičte třeba ob den nebo tři dny a čtvrtý den si dejte pohov. Zkrátka tak, abyste měli prostor i na regeneraci a odpočinek. Své síly nepřeceňujte a začínáte-li s cvičením, zařazujte nové cviky pomalu a postupně. Cílem není uhnat si svalovici, a poté necvičit týden a léčit se.

Exit mobile version