Její svět

Vhodné tipy na letničky do stínu. Kterou máte nejraději vy?

Pokud máte rádi květiny, rozhodně se bez nich ve svém okolí neobejdete. Co však dělat, pokud nemáte žádný slunný prostor, na kterém by se rostlinám dařilo? I proto lze najít řešení – jsou jím letničky, lze najít odrůdy, jež dokážou bez problému prosperovat i ve stínu. Které to jsou?

Begónie

Begónie patří mezi jedny z nejznámějších květin, jsou pěstovány nejen v zahradách. Na trhu můžete v této době sehnat odrůdy v mnoha různých odstínech barev, navíc si můžete vybrat i velikost. Nabízí se také převislé druhy. Výhodou je, že hlízy můžete přechovávat i přes zimu. Begóniím se bude dařit na chráněném okně, kde není prudký vítr a déšť, jsou totiž křehké. Nemusíte se však bát, že by vám ve stínu nevykvetly, jedná se o nenáročné a vděčné rostlinky.

Fuchsie

Fuchsie je další velmi známou rostlinou. Její nevýhodou se může zdát poměrně nejednoduchá péče, odmění se vám však tím, že bude kvést i na stinném stanovišti. Zajistit byste jí měli vzdušné stanoviště s lehkým průvanem, to jim totiž pomůže jako prevence před molicemi, které je mohou napadat. Vybrat si můžete ze stromkových i převislých odrůd růžových a fialových odstínů.

Netýkavky

Netýkavka je snad tou nejvhodnější rostlinou pro stinné stanoviště. Jedná se o velmi krásnou květinu, jež má velké množství květů a působí tak naprosto okouzlivě. Rozzáří tak jakýkoliv prostor, navíc je opravdu jednoduchá na péči. Nabízí se obrovské množství různých odrůd a kultivarů. Jedná se o odolnou trvalku, kterou je navíc opravdu snadné rozmnožit, snadno ji tak můžete rozšířit. Je nutné ji přezimovat na bezmrazém místě, pak ji však bez starostí můžete na začátku sezóny opět umístit do stínu, kde pokvete.

Bohužel ne vždy je možné získat ty nejlepší podmínky pro pěstování květin. Naštěstí se však najdou i trvalky, které vás svým květem potěší i ve stínu. A byla by škoda toho nevyužít, květiny dokážou totiž zkrášlit každý záhon či okno.

Zdroj foto: pixabay.com

Exit mobile version