Její svět

Tvořivé dopoledne: Tipy na tvoření pro kluky i holky

Chcete se svými dětmi strávit kreativní odpoledne, ale chybí vám inspirace? Chcete je na chvilku dostat od obrazovky a trávit čas produktivně a hravě? Máme pro vás super tipy na společné tvoření!

Společné tvoření

Společné tvoření

Tipy pro ty nejmenší

Děti ve věku dvou let začínají objevovat tvoření. Čára na papíře, otisk razítka, nový tvar modelíny – to jsou objevy pro děti v tomto věku. Děti v tomto věku také silně vnímají ocenění, kterého se jim za jejich tvůrčí snahu dostává, proto nešetřete pochvalami za všechna jejich malá i velká umělecká díla. Tak je budete motivovat k další tvorbě a rozvíjet jejich schopnosti.

V nabídce tvořivých her najdete spoustu inspirace, ale ty pro nejmenší by měly splňovat zdravotní nezávadnost či omyvatelnost barviček – proto se vždy ujistěte, že hra, kterou kupujete, má všechny potřebné certifikáty. Jako startovací tvoření jsou ideální pastelky, modelíny pro nejmenší a další výtvarné potřeby jako razítka.

Tip: Kvalitní kreativní hry najdete na agatinsvet.cz – kromě tvořivých sad a školních potřeb tu najdete i oblíbené dřevěné vláčkodráhy, látkové panenky, kreativní stavebnice, knihy, učebnice a další super tipy na vánoční dárky pro děti.

I kluky baví tvořit!

Máte doma většího chlapce a myslíte si, že tvoření není nic pro něj? Pak mu možná nepřišly pod ruku ty správné kreativní aktivity! Výroba náramků ho asi bavit nebude, ale co třeba potisknout si tričko superhrdiny? Nebo razítka s komiksovými motivy, kterými si mohou ozdobit školní sešity a pak je třeba i vybarvit? Mrkněte na kreativní sady na agatinsvet.cz a určitě najdete něco, co by ho zaujalo.

Nápady na tvoření pro holky

Dívky kolem devíti let už začínají mít potřebu vyjádřit svou osobitost a hledat své místo ve světě. Vaše role je ale také velmi důležitá – pomozte jí vybrat vhodnou kreativní sadu, která je dostatečně variabilní a nad jejími výrobky se můžete pobavit o tom, co je vkusné a proč.

Dívky nejvíce ocení výrobu šperků, triček a další podobnou tvorbu, která jim umožní vyjádřit svůj vkus. Malování na textil, razítkování na trička, výroba náramků z korálků – to jsou aktivity, které ji budou bavit – a ať už se do nich pustí s kamarádkami nebo rovnou s vámi, určitě si to užije.

Zdroj obrázků: www.agatinsvet.cz

Exit mobile version