Její svět

Proč by psi neměli jíst cukr? Toto jsou důvody

pejsek se oblizuje

Psy má rád snad každý. Jsou to věrní přátelé, kteří nás nikdy nenechají na holičkách a možná to je důvod, proč se spousta lidí neustále snaží jim přilepšit nějakou tou dobrotou. To je v pořádku až do té doby, než začnete vašeho psa krmit sladkým. Tím mu totiž tak maximálně můžete ublížit.

Cukr může psovi způsobit spousty problémů

Hlavním problémem je samozřejmě cukr. Pes není člověk a má rozdílné trávení. Pro nás je to běžná složka v potravinách, ovšem granule pro psy jej téměř neobsahují. Jejich trávicí systém si s cukrem příliš nerozumí – pro jeho rozklad vynaloží mnohem více energie, kterou by mohl využít jinde a mnohem lépe.

Navíc, pokud jí sladkostí často, pak je velice pravděpodobné, že se objeví zdravotní problémy:

Obezita – velké množství sladkých potravin, které mimo jiné obsahují obrovské množství kalorií, nemůže vést nikam jinam než k příbytku na váze. To s sebou nese možná rizika, které se mohou projevit později. Například problémy se srdcem, klouby a pohybem celkově.

Problémy s kůží a srstí – může nám to přijít až neuvěřitelné, ale cukr dokáže s psí kůží dělat opravdové divy. Záněty nebo podráždění kůže nejsou nic neobvyklého. 

Změny chování – člověka cukr nakopne a dodá mu energii. U psa je tomu právě naopak. Přebytek cukrů způsobuje únavu a podrážděnost.

Místo sladkostí zvolte psí pochoutky

Pokud vám tedy na zdraví a pohodě pejska záleží, pak se rozhodně cukru vyhýbejte. A obzvláště ve štěněcím věku, kdy se tyto negativa projevují mnohem intenzivněji. Chcete-li pejskovi udělat radost, pak mu pořiďte kvalitní granule pro štěňata nebo dospělé psy a jako pamlsek zkuste místo cukru raději kus sušeného masa. Uvidíte, že i váš mazlíček to ocení mnohem více a hlavně bude v pohodě!

Zdroj obrázku: Shutterstock.com

Exit mobile version