Její svět

Nejlepší balzámy na rty – jak si je vyrobit doma?

Rty jsou vizitkou toho, jak se o sebe staráte. Po celý rok jsou přitom vystaveny povětrnostním vlivům, slunci, ale také výkyvům ve vašem zdravotním stavu. Jak mít rty vždy nádherné? Podívejte se na tyto recepty na nejlepší balzámy na rty! Vaše rty vám poděkují, a okolí bude žasnout.

Various colorful lip balm sticks

Vláčný a zdravý vzhled

Domácí kosmetika má jednu nesmírnou výhodu – nulová chemie. Vždy víte, co jste použili. Nenastavujete produkt nesmyslnými plnidly, a rozhodně nemáte za potřebí používat konzervanty, které v běžné drogerii zajišťují, že jsou produkty stále stejné i po dobu 6 let. Domácí produkt spotřebujete rychle, a hned si vytvoříte nový. Tak jdeme na to!

Základ na balzám

Jednoduchý recept, příjemný a voňavý postup. Smíchejte 1/3 včelího vosku, 1/3 kokosového nebo bambuckého oleje, 3 kapky vitamínu E, a 1/3 olivového nebo mandlového oleje. Máte? To je vůně, viďte?

Je libo vůni?

Přejete si provonět balzám ještě více? Při jeho přípravě do něj přidejte 4 kapky esenciálního oleje – například levandule, růže nebo pomeranč. Zkusit můžete i mátu, která vám zpříjemní den.

Kus přírody na dosah

Do základní směsi můžete přidat také zázrak z přírody – víte o tom, že pokud máte silně rozpraskané rty, pomůže vám nejvíce obyčejný včelí med? Ten si na rty naneste a nechte 15 minut působit. Jestliže si přejete, aby účinky včelího léku měly vaše rty stále na dosah, přidejte ho trošku do základu balzámu. Bude krásně vláčný, voňavý, a především léčivý.

A co barva?

Přejete si pomocí přírodních balzámů své rty tónovat? Není problém! Do základu balzámu, který budete zahřívat ve vodní lázni, přidejte nožem nakrájené hoblinky vaší oblíbené rtěnky. Dostanete tak její vylepšenou a léčivou verzi.

Už se těšíte, až si vyrobíte první kelímek s čistě domácím balzámem na rty? Rada na závěr – přejete si třpytky? Pořiďte si ty cukrářské – jedlé třpytky vašemu zdraví nijak neublíží.

Exit mobile version