Její svět

Na co myslet při výběru sušičky ovoce?

Sušička ovoce je skvělým pomocníkem, jestliže máte rádi ovoce a chtěli byste ho zdravým způsobem konzervovat. Nejvíce ji využijí ti, co mají vlastní úrodu ze zahrádky, hodit se však může do každé domácnosti. Sušičku ovoce lze využít také na houby, dokonce také na bylinky, které můžete usušit pro pozdější výrobu čaje.

Typy sušiček ovoce

Důležité parametry

Sušičky ovoce mají několik základních parametrů, na které byste se měli při nákupu zaměřit. Mezi ně patří tvar a distribuce tepla, což je vysvětleno již výše. Dále je však podstatný také výkon a příkon sušičky. Pro běžné domácí sušení si vystačíte s příkonem zhruba 500 W, výkon se zpravidla pohybuje od 200 do 700 W. Dle toho, kolik potravin hodláte sušit, volte také počet a rozměry sít.

Sušičky jsou vyráběny ze dvou materiálů, plastu a nerezu.

Plastová sušička má výhodu lehké hmotnosti. Oproti nerezové sušičce však nejsou vůbec bytelné. Pozor byste si měli dát také na hlučnost sušičky, většina sušiček se pohybuje kolem 45 dB, což je za běžného provozu přijatelné, jestliže však budete chtít sušit i přes noc, mohla by vás sušička rušit.

Doplňkové funkce

Nové sušičky nabízí čím dál tím více doplňkových funkcí, které vám usnadní průběh sušení. Mezi takové funkce patří například regulace teploty, programy, časovač, sušení pomocí infra záření, odkapávací tác, různé příslušenství a podobně. To už pak záleží jen na vás, co vše od sušičky považujete, a jaké funkce jsou pro vás důležité. Základní jsou při správném výběru parametry zmíněné výše.

Sušička ovoce je užitečným pomocníkem do domácnosti. Sušení je skvělý způsob konverzace, obzvlášť pokud máte velikou úrodu nebo jste vášnivý houbař, sušičku v domácnosti jistě uvítáte.

Zdroj foto: freepik.com

Exit mobile version