Její svět

Léto skončilo, ale pro podzimní výlety po Česku je pořád ideální počasí!

Letošní podzim skutečně svým nádherným počasím vyzývá k alespoň pár dnům dovolené, které můžete strávit na nějakém příjemném místě, a ještě si užívat teplého slunce a klidné atmosféry. Podzimní pobyty jsou ideální volbou pro každého, kdo si rád užije turistická místa bez lidí, a komu vyhovuje, že dny jsou kratší a chladnější. Kam vyrazit na vaši podzimní dovolenou? Doporučujeme objevit krásy Karlovarska, které vás nadchne nejen lázeňskou kulturou, ale také přírodními krásami v barvách podzimu.

Načerpejte energii v lázních

Karlovarsko je samozřejmě naprosto proslulé svými lázněmi a termální prameny. Známý lázeňský trojúhelník – Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně je dokonce na prestižním seznamu kulturního dědictví UNESCO. Dovolená v Karlových Varech a okolí je tak skvělou příležitostí naplno si užít procházky po kolonádách, ochutnat horké prameny a třeba si i dopřát některé z lázeňských procedur. Při procházkách po centru města se také nudit nebudete – v okolí najdete například rozhledny a vyhlídky, ale také řadu pamětihodností. Bojíte se škaredého počasí? Není důvod – pokud bude pršet, úžasné útočiště najdete ve vyhlášené cukrárně Parisienne nebo můžete navštívit Městkou galerii či Muzeum s expozicí přírody.

Kam v okolí

Ubytování v Karlových Varech poskytuje jedinečnou příležitost prozkoumat i zbytek Karlovarského kraje a jeho nejznámější místa. Zavítat můžete třeba do lázní Jáchymov, které jsou vůbec prvními radonovými lázněmi na světě. Pro milovníky historie bude nezbytnou zastávkou hrad Loket nebo hrad a zámek v Bečově nad Teplou, kde je mimochodem ke zhlédnutí i unikátní relikviář sv. Maura.

Byla by škoda strávit krásné podzimní dny doma nebo v práci. Vyberte si ubytování na Hotel.cz a rezervujte si nádherný podzimní pobyt, který vás přesvědčí o tom, jak úžasně dovede podzim kouzlit nejen v přírodě, ale i ve městě.

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay.com

Exit mobile version