Koupelnový nábytek i do malých prostor

0

Koupelnový nábytek představuje ideální úkryt pro všechny hygienické potřeby. Koupelnové skřínky nabízejí dostatek úložného prostoru na kosmetiku, ručníky a další potřebné věci. Správně zvolený nábytek učiní z každé koupelny příjemné místo určené nejen ke každodenní hygieně, ale i relaxaci.

shutterstock_116302129

Jde o elegantní, zároveň praktické vybavení a nezbytnou součást každé malé i velké koupelny. Koupelnový nábytek vybíráme podle mnoha různých kritérií. Do některých koupelen se větší skřínky nevejdou, proto je možné vybírat i mezi závěsnými, zrcadlovými či skleněnými, jež neubírají opticky nic z již malého prostoru. Pestrá nabídka tohoto sortimentu vyhoví i menším koupelnám, kde hraje důležitou roli každičký centimetr.

Vybavení malé koupelny

Mnohé skřínky do koupelny vycházejí z produktových řad, a tak je možné dokupovat postupně i další ve stejném designu, barvě a materiálu. Vždy je pouze nutné zapamatovat si název. Dokonce i malou koupelnu je ideální předem navrhnout, než se pustíme do nákupu vhodného nábytku. Aby vše pak nepůsobilo, jako z druhé ruky. I v malých prostorech se dá vytvořit příjemné a moderní prostředí koupelen.

Na začátku rekonstrukce malé koupelny musíme zvážit, co si lze odpustit a naopak, bez čeho fungovat nemůžeme. Klíčovou otázkou je, k čemu všemu koupelna bude sloužit – podle toho jí následně zařídíme. Jestliže nemusíme mít vanu a stačí sprchový kout, je to ideální řešení a úspora místa, kde se bez potíží pak vejde umývadlo i se skřínkou či prádlový koš. Máme-li však malé děti je vhodná vana, ale nemusí být nijak velká.

Důležitost barev

Jednoduchým návodem na optické zvětšení koupelny jsou barvy. Ty je vhodné vybírat v decentních světlých odstínech. Pro vytvoření dekorů stačí pár jen pár drobných efektů či mozaika. Příliš výrazné barvy se vám okoukají, omrzí a utlučou malou koupelnu. Vhodnější jsou béžová, bílá, broskvová, světle oranžová či zelená.

Skvěle vypadá i zrcadlo zabudované do zdi. Jestliže máte možnost nechat si jej udělat na míru, neprohloupíte. Pás o šířce například 45cm nikomu překážet nebude, splní účel a rovněž opticky zvětší prostor.  Skřínky lze volit závěsné nebo úzké a vysoké. Na ty při vybavování koupelny nezapomínejte.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku