Její svět

Jarní turistika v Čechách

Právě jaro nemilosrdně odhalí pravdu a zjistíme, že jsme během zimy přibrali nějaké to kilo. Právě toto období je takový mezičlánek, kdy nabytá kila ještě nejdou tolik vidět, ale s přibližujícím létem budeme muset s pravdou ven. Z tohoto důvodu je vhodné využít každý hezký víkend a vydat se vstříc turistice, která nás nejenže dostane zpátky do formy, ale prožijeme i mnohá dobrodružství.

Navíc se dozvíme spoustu nových informací, pokud se vydáme po stopách minulosti na nějaké hrady a zámky. Hradů a zámků je v České republice nespočet, vybrat se dají taková místa, která jsou buď blízko našeho bydliště nebo zamířit do vzdálenějších koutů republiky a rovnou i přenocovat v penzionu či hotelu. Od věci není i možnost vyzkoušet nocování podle zámeckých či hradních pánů, protože mnohé z nich nabízí nocleh přímo v areálu.

Turistika na koni i pro začátečníky

Nepatříte-li mezi zrovna mezi nadšence pěší turistiky, ale přesto milujete přírodu, zkuste turistiku na koni. Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla. Pokud jste na koni ještě neseděli, možná je největší čas to vyzkoušet, zda jde opravdu o tak nezapomenutelný zážitek. Koně bývali v minulosti součástí každodenního života lidí a potkat se s nimi v přírodě či na cestách nebylo neobvyklé. S postupem času lidé s nadšením využívali vymoženosti moderní doby a kůň je dnes považován za atrakci.

Rozhodně nemusíte být zkušený závodní jezdec nebo skákat přes překážky. Stále více přibývá lidí, kteří koně vidí jako účinnou terapii a věnují se jim rekreačně. Proč to tedy nezkusit a nevydat se napříč krásnou jarní přírodou na koni s průvodcem a dalšími lidmi ve skupince? Ať jdete pěšky nebo jedete na koni, na jarní turistiku určitě nezanevřete a vychutnejte si jí se vším, co k tomu patří.

 

Exit mobile version