Jaká ofina nejvíce sluší k typu vaší tváře?

1

Změna vizáže je někdy skvělým způsobem, jak prozářit svůj vzhled a vyzkoušet něco nového. Oblíbenou změnou je ostříhaná ofina. Je však důležité vědět, jaký typ se k vám bude hodit.

Krátká a prostříhaná

Krátká ofina je poměrně odvážnou volbou. Dokáže totiž výrazně podtrhnout veškerou asymetrii v obličeji. Nejvíce proto sluší oválným typům obličeje. To se pak nemusíte této ofiny bát. Naopak dokáže váš obličej prozářit.

Prostříhaná ofina je velmi oblíbeným střihem. Dá se s ní dobře pracovat a nabízí mnoho různých looků. Jedná se o skvělou volbu pro obličeje rozšiřující se na spáncích. Díky prostříhání totiž protáhnete obličej a ofina schová ostré a kulaté hrany.

Hustá

Tento druh ofiny se skvěle hodí pro ty ženy, které mají vysoké čelo a rády by ho skryly. Sluší hlavně oválným obličejům. Nevýhodou je však náročnější úprava tohoto účesu. Je důležité umět ofinu precizně vyfoukat. Jakákoliv nedbalost se na výsledku výrazně projeví. Zapomenout byste neměli na pravidelné zastřihování, aby vlasy nezasahovaly do očí.

Patka

Ofina na patku je vcelku univerzální typ. Vypadá velmi dobře při jakékoliv úpravě. Jestliže necháte patku delší, získáte skvělou možnost s ní pracovat, ať už ji natáčet, fixovat či přidat k ostatním vlasům. Tato ofina se dá i snadno schovat, stačí ji vyčesat s vysokým culíkem. Hodí se ke úplně ke všem typům obličeje, což je výhodou. Pozor byste si však měli dát, pokud máte kulatý obličej – neměli byste patku foukat před kulatý kartáč. Výsledný objem by totiž vůbec obličeji neprospěl. Pokud necháte vlasy splývat, dosáhnete optického zúžení.

Ofina dokáže zajímavě oživit nejen účes, ale i celkový vzhled. Jestliže tak toužíte po nějaké změně, střih ofiny může být to pravé. Vždy však myslete na to, jak bude daný typ pasovat k vašemu obličeji.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

1 komentář

Komentáře k článku