Její svět

Jak na páchnoucí boty? Jednoduše, pomocí vodky!

Zjišťujete, že vaše oblíbené tenisky nevoní tak, jak by měly? Zbavit se jich nechcete, protože jsou jako nové? Nezoufejte, máme pro vás tip, jak se zbavit nepříjemného zápachu linoucího se z vaší obuvi. Nevěříte? Vyzkoušejte tyto rady a uvidíte, že se jednou pro vždy zbavíte jak zápachu, tak trápení s ním.

Je jasné, že pokud své oblíbené boty nosíte dlouho a často, začnou také nepříjemně zapáchat. Důvodem jsou stále se množící bakterie, které rozkládají pot. A vzhledem k tomu, že vodka jako lihovina má obzvlášť vysoký obsah alkoholu, má také vynikající dezinfekční účinky, které tyto bakterie likvidují.

Jak na páchnoucí boty?

Jestliže čekáte nějakou velkou chemii, musíme vás zklamat. Použití vodky ke zbavení zápachu z bot je velmi jednoduché. Jediné, co budete potřebovat je prázdnou lahvičku s atomizérem a čistou vodku.

  1. Lahvičku do její poloviny naplňte vodou a přidejte stejné množství vodky.
  2. Pořádně zatřeste, aby se voda a vodka dokonale promíchaly.
  3. Touto směsí nastříkejte vnitřek bot.
  4. Nakonec už stačí boty nechat pořádně vysušit, a následně je můžete bez obav používat.

A proč zrovna vodka? Vodka je alkohol, který je zcela bez zápachu oproti jiným alkoholickým nápojům. A proto je tím nejlepším pomocníkem, když se chcete zbavit nepříjemného zápachu obuvi.

Jiné možnosti, jak se zbavit zápachu

Abyste se zbavila zápachu z obuvi, poradíme vám ještě jeden trik, který se bez vodky obejde. Skvělé účinky má také dezinfekce, co můžete nalít do rozprašovače a boty s ní vystříkat. Dalším způsobem je použití jedlé sody, jíž vysypete přes noc do tenisek. Jen je nesmíte zapomenout pořádně vysát.

Máte i vy nějaké osvědčené triky na páchnoucí boty?

Exit mobile version