Její svět

Jak být IN? Háčkované oděvy se vrací do módy

Retro je v módě! Svědčí o tom i to, že do módy se vrátily háčkované oděvy. Už máte doma svůj háčkovaný kousek?

Háčkované oděvy se vrací do módy

Staronový trend

Háčkované šaty, trička, svetry či tílka v létě zaplaví ulice i přímořská města. Nosí je totiž úplně všichni a koupit si je můžete téměř kdekoliv. Kdo nošení háčkovaných oděvů proslavil a proč jsou zpátky v módě?

Ať žije styl hippie

Šedesátá léta minulého století jsou obdobím, které rozšířilo popularitu háčkovaných oděvů. Velký podíl na tom mělo zejména svobodomyslné hnutí hippie. Pro hippies byli typické volné střihy, květinové vzory, batikované oblečení, zvonáče, čelenky, šátky, nepřehlédnutelné pásky, velké sluneční brýle a také háčkované topy, šaty a svetry.

Omezená barevná paleta

Největším rozdílem mezi šedesátými léty minulého století a současností je pojetí háčkovaných oděvů. Zatímco u hippies platilo, že čím barevnější outfit jste měli, tím lépe, v současné době platí opak. Háčkované šaty, svetry a další kusy oděvů se prodávají zejména v přírodních barvách a největší popularitě se těší krémové a bílé odstíny.  V nabídce obchodů s oblečením ale najdete i pestré a výrazné barvy.

Inspirace u celebrit

Také máte slabost pro háčkované šaty, ale nevíte, jak si je obléct a vynést je do světa tak, aby byl výsledek trendy? Načerpejte inspiraci od slavných žen. Módní ikonou, která se na veřejnosti v háčkovaných šatech objevila a vypadala úžasně, je Dakota Johnson. Za zmínku stojí ale také Kendall Jenner, Priyanka Chopra Jonas či Taylor Swift. Abychom ale nezůstávali pouze u žen, háčkované svršky si občas rád obleče také Harry Styles. Je tedy zřejmé, že inspirace u celebrit načerpáte skutečně mnoho.

Jak nosit háčkované šaty, sukně a další?

Kdo všechno může háčkované oblečení nosit? Odpověď zní jednoduše: úplně všichni. Pokud propadnete bílé barvě, nejlépe na vás vynikne tehdy, když budete mít opálenou pokožku. Jak a při jakých příležitostech nosit jednotlivé typy háčkovaných oděvů?

Háčkované šaty noste i ve městě

Nezáleží na tom, zda sáhnete po dlouhých či krátkých pletených šatech, vyrazit v nich můžete na pláž i do města. Stačí k nim přidat baleríny, sandále a lehké sáčko pro případ, že by se během dne ochladilo.

Háčkované sukně se hodí ke každé příležitosti

Stejně jako háčkované šaty, také sukni si můžete obléci bez obav úplně kamkoliv. Stačí zvolit správnou délku a styl. K bazénu a moři vyrazte v mini, do kanceláře raději v maxi sukni.

Háčkovaný svetr přijde vhod i v létě

Některá letní rána a večery mohou být chladné. V takových chvílích oceníte háčkovaný svetřík, který si můžete obléci k libovolnému letnímu oblečení a budete vypadat skvěle. Když zvolíte kontrastní barvu, oživíte tím celý outfit.

Háčkovaný top

Libovolný háčkovaný top nejlépe vynikne s libovolnými kalhotami nebo sukní do pasu.

Proč nosit háčkované oděvy?

Nošení háčkovaných oděvů má několik výhod. Jakých?

Vkročte do léta v pohodlných háčkovaných oděvech a noste je od rána do večera. Budete se cítit příjemně a ještě navíc budete trendy. Jakou barvu šatů, topu a svetru si zvolíte? Nebo si snad pár kousků rovnou sami uháčkujete?

Zdroj textu: www.grazia.co.in, medium.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Exit mobile version