Její svět

Domácí lékárnička: Jak ji vybavit a uspořádat?

Lékárnička by nám doma rozhodně neměla chybět, nemoc či zranění nás totiž potká většinou v nečekanou chvíli. Proto je třeba připravit se na to předem. Nelze určit, jak přesně má lékárnička vypadat, ovšem nabízí se několik tipů, co by vám v ní rozhodně nemělo chybět.

Základní obsah

V každé lékárničce by měl být vybraný základ, který vám pomůže při běžných potížích. Proto si připravte léky proti bolesti a teplotě, léky na zažívací potíže a živočišné uhlí. Chybět by neměl ani teploměr. Hodit se mohou také antihistaminika, dezinfekční oční kapky, nosní kapky či sirup na kašel. Na ošetření úrazů by pak v lékárničce neměly chybět náplasti, sterilní krytá, obvazy a dezinfekce.

Individuální vybavení

To, co do lékárničky dáte, záleží nejvíce na vás. Je třeba ji přizpůsobit všem členům domácnosti. Někdy jsou potřebné léky při chronických onemocněních, snažte se mít zhruba měsíční zásobu. Individuální potřeby mají například alergici, těm by v lékárničce neměl chybět adrenalinový autoinjektor, speciální léky potřebují také kardiaci či malé děti. Snažte se proto zaměřit na možné zdravotní potíže a podle těch svou lékárničku vybavte.

Zásady lékárničky

Domácí lékárnička by rozhodně měla obsahovat léky na chronické i akutní potíže. Lékárničku rozhodně nenechávejte v koupelně, je třeba skladovat ji na suchém a chladném místě. Léky vždy uchovávejte v původním balením s příbalovým letákem, abyste vždy věděla, o jaký přípravek se jedná. Nezapomeňte zhruba jednou za půl roku zkontrolovat expiraci veškerého obsahu lékárničky. Prošlé léky vždy vracejte do lékárny.

Prášky proti bolestem či dezinfekce by nám doma rozhodně neměly chybět, lépe však uděláte, pokud si zařídíte kompletní lékárničku. Díky té totiž budete připravena i na nečekané zdravotní problémy a jejich řešení.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Exit mobile version