Její svět

Domácí krémy na ruce: Který je ten nejlepší?

Lidská pokožka, a to jakéhokoliv typu, vyžaduje důkladnou péči, aby si zachovávala svůj zdravý a mladistvý vzhled. Péče spočívá v pravidelném vyživování a ošetřování. Obzvláště během sychravých a zimních měsíců je o to více nutné dodat ji tu správnou péči a potřebné látky.

Péče o ruce

Naprostým základem péče o ruce jsou hygienické návyky. Pravidelní mytí rukou vlažnou či studenou vodou zajistí posilování ochranné vrstvy, zbavení se případných virů a bakterií, a zároveň slouží jako prevence proti vysoušení. Prostředky, kterými se myjí ruce, by měly mít pH neutrální. Po omytí byste měla ruce lehkým způsobem usušit, rozhodně ne žádným drhnutím a namazat vhodným krémem.

Proč jsou krémy důležité

Krémy umí vytvořit vrstvu mezi samotnou kůží a okolními vlivy, které dokáží být pro ni zatěžující a nepříznivé. Nejvíce ji zatěžuje stres, počasí a používání dezinfekčních přípravků. To vše ji dokáže narušit a může docházet ke značnému sesychání, popraskání, zarudnutí, svědění, ale i tvorbě skvrn a jejímu předčasnému stárnutí. S vhodným krémem se proti těmto všem vlivům dá bojovat.

Správné krémy obsahují vitamíny, hydratační složky a lipidy, které umí ošetřovat vzniklé praskliny. Budete-li používat krémy po každém mytí a nanesení dezinfekce, problémy nastat vůbec nemusí.

Nabídka krémů je opravdu bohatá. Proč ale nevyzkoušet si krém připravit doma ze surovin, které jsou přírodní a dostupné? Nejenže budete přímo znát použité suroviny, ale současně se jedná o kreativní činnost, kterou zvládne opravdu každý.

Krém na suché až popraskané ruce

Tento krém ruce ocení obzvláště během větrných a chladných dnů. Postačí tři ingredience a o esenciální olejíček dle každého preferencí, olej a máslo. Máslo by se v nejlepším případě mělo používat bambucké. Olej a máslo se rozpustí ve vodní lázni a do této směsi se přidá esenciální olejíček. Rozmíchá se a přelije se do krabičky, která se umístí do ledničky, aby krém mohl ztuhnout.

Po ztuhnutí se vyndá a může se hned v tomto tuhém stavu používat anebo se vyšlehá a poté teprve používá. Takovýto krém vydrží při klasické pokojové teplotě až čtvrt roku.

Krém pro hebkost

Pro výrobu krému na docílení hebkých rukou je zapotřebí:

Nejste-li zastáncem ani jednoho z uvedených, za zvážení pravděpodobně stojí olej sezamový.

Postup přípravy

  1. Všechny tyto suroviny se rozpustí ve vodní lázni a nalejí se do nádobky určené pro ztuhnutí v lednici.
  2. Jelikož se jedná o krém mastnějšího typu, je nejlepší si po namazání dát ruce do rukavic a nechat ho působit. Nejlépe přes noc. Ráno budou ruce krásně jemné a hebké.

Poněvadž se jedná o krém z přírodních surovin, jeho trvanlivost nemusí být příliš dlouhá. Proto je lepší uvážit výrobu menšího množství, které se dá do 3 týdnů spotřebovat, a poté si vyrobit zase nový a čerstvý.

Vitamínová bomba na zimu

S již uvedenými surovinami se dá různě kouzlit. Obzvláště v zimních měsících dostávají ruce více zabrat a zvyšuje se nutnost a potřeba sáhnout po krémech. Smícháním mohou vzniknout divy.

Pro naprostý elixír je zapotřebí:

Tento olejíček je určen pro citlivou pleť, jelikož jí dokáže patřičně vyživit.

Postup přípravy je identický jako u výše uvedených.

Tyto krémy mohou být i vhodným dárkem, nejen narozeninovým, ale i vánočním. Samozřejmě ho ocení spíše ženy. Nejenže se bude hodit, ale současně potěší, že je to dárek osobně vyrobený. A také odpadne stres s včasným doručením do Štědrého dne.

Zdroj foto: www.freepik.com

Exit mobile version