Její svět

Co je exosomální terapie? Omladí vás a může ji podstoupit každý

Sledujete nejnovější trendy v péči o pleť a snažíte si za každou cenu udržet svůj mladistvý vzhled? Řešením pro vás může být exosomální terapie. V čem spočívá a jaké má účinky?

Co je exosomální terapie?

Co je exosomální terapie?

Abyste zcela porozuměli tomu, co to je exosomálná terapie, je nutné vědět, co to jsou exosomy. Ty se dají popsat jako malé váčky nacházející se v lidském těle, které cestují mezi buňkami a dokážou přenášet různé látky. Právě této vlastnosti se využívá při exosomální terapii, kdy jsou na kůži aplikovány exosomy, které mají za úkol propůjčit pleti větší elasticitu a mladistvější vzhled.

Vliv exosomální terapie na vzhled pleti

Exosomální terapie nakopne vaše buňky a donutí je více makat, což vede k tomu, že vaše pokožka skutečně bude vypadat mladší, protože bude vypnutější a na pohled mnohem zdravější, zmírní se výskyt akné a zmizet může i nechtěné zarudnutí. Samozřejmě dojde i k vyzmizíkování vrásek, které vám zbytečně přidávají roky navíc.

Pomoc v boji s lupénkou, dermatitidou a dalšími kožními potížemi

Trápí vás kožní problémy, kvůli kterým se ve svém těle necítíte dobře? Podle studie, která byla prováděna v roce 2023 a na níž se podílely laboratoře a vysoké školy z Chicaga, Los Angeles i Hong Kongu, může exosomální terapie pomáhat v boji proti lupénce i dermatitidě. Nemluvě o rychlejším a účinnějším hojení ran.

Kdy budou viditelné výsledky?

Aby byla exosomální terapie účinnější, doporučují ji odborníci kombinovat s laserovou terapií či microneedlingem. Nicméně i samotná exosomální terapie přináší viditelné výsledky, a to po třech až šesti týdnech. Stejně jako u ostatních kosmetických procedur platí, že musíte být trpěliví a neočekávat zázračnou změnu ihned.

Přínosy exosomů v kosmetických produktech

Pokud nechcete rovnou podstupovat exosomální terapii, která je mimochodem naprosto bezbolestná, můžete vyzkoušet kosmetické produkty s obsahem exosomů. Co od nich můžete očekávat?

Pleť bude hydratovanější

Jevu, kterého si po pravidelném používání kosmetických produktů s exomy můžete povšimnout, je hydratovanější pleť. Jak by také ne, když ji budete dodávat řádnou dávku hydratačních látek, jež se dostanou přesně tam, kam mají.

Kolagen na počkání

Zázračnou látkou, která je zodpovědná za pružnou, pevnou a mladistvě vypadající pleť je kolagen. Ten ovšem s přibývajícím věkem začíná naše tělo produkovat méně a méně, a proto je potřeba ho do těla dodávat zvenčí. S vyšší produkcí kolagenu ale mohou pomoci také exosomy. Zjednodušeně řečeno se dá říci, že domluví buňkám, které po tomto napomenutí nastartují větší produkci kolagenu.

Jednolitá barva pleti

Trápí vás to, že nemáte jednotnou barvu pleti a při nanášení make-upu musíte pečlivě vyrovnávat světlejší a tmavší místa na obličeji? I s tímto neduhem mohou pomoci právě exosomy. Pigment, jenž je zodpovědný za tmavnutí pokožky a může občas způsobit výskyt pigmentových skvrn, se nazývá melatonin. Exosomy dokážou jeho produkci snížit, tudíž bude vaše pleť sjednocenější a riziko výskytu pigmentových skvrn nižší.

Zajímá vás více o exosomech a zvažujete podstoupení exosomální terapie? Než se k tomu odhodláte, poraďte se s dermatologem a lékařem zabývajícím se estetickou medicínu. Exosomální terapie není invazivní zákrok, ale než ji podstoupíte, měli byste o ní vědět vše, co se dá. Ať přesně víte, do čeho jdete.

Zdroj textu: www.mdpi.com, www.elle.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Exit mobile version