Její svět

Chraňte své vlasy před slunečními paprsky

O ochraně vlasů se mluví hlavně v souvislosti s fénováním, žehlením a podobně. Je však důležité myslet na to, že poškození může vytvořit i sluníčko v horkých letních dnech. Proto byste o vlasy měly dostatečně pečovat, aby zůstaly krásné a zdravé i v létě.

Spolehlivá ochrana na vlasy

Nejspolehlivějším a nejsnadnějším řešením, jak vlasy ochránit před slunečními paprsky, je pokrývka hlavy. Nabízí se spousta možností, můžete si pořídit stylový klobouk, slamák, kšiltovku či třeba decentní šátek. Takto ochráníte alespoň kůži na hlavě a kořínky vlasů. Aby v bezpečí byl i zbytek vlasů, udělejte si drdol. Ten můžete šikovně chovat pod šátek či třeba i klobouk. Na ochranu nezapomínejte u vody ani při procházce městem.

Produkty s ochranným filtrem

Jestliže nemáte v oblibě jakoukoli pokrývku hlavy, pak můžete svou hřívu ochránit za pomoci speciálních vlasových produktů. V podstatě fungují podobně jako opalovací krémy, ovšem jsou určeny přímo na vlasy. Ochrání je tak před UV zářením, navíc tak můžete zachovat barvu vlasů, která by jinak mohla vyblednout. Pořídit můžete i voděodolné produkty, takže koupání bude bezstarostné.

Věnujte vlasům péči

Zejména v letním období je důležité vlasům věnovat ještě větší péči než obvykle. Jsou totiž zatěžovány různými vnějšími vlivy, které ovlivňují jejich kvalitu. Jestliže se koupete v moři či rybníku, měly byste vlasy po návratu vždy vymýt čistou vodou, abyste je zbavily veškerých nečistot. Důležité jsou také hydratační přípravky, využijte balzám po opalování, který vlasy hydratuje a dodá jim lesk. Jednou za čas vlasům dopřejte masku či olejíček, aby se nevysušovaly.

Vaše vlasy dostávají kvůli počasí mnohdy zabrat, proto na ně nezapomínejte ani v létě. Zejména pokud jste často ve vodě či venku na sluníčku, vlasy jsou namáhány a potřebují každodenně tu správnou péči, díky které zůstanou zdravé a pevné a vy můžete svou bujnou hřívou oslňovat všechny muže nejenom ve svém okolí.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Exit mobile version