Její svět

5 tipů na zdravé snídaně

Jakmile se člověk naučí jíst pravidelně, zdravě a rozumně, nemusí držet žádné diety a tělo se samo nastaví na optimum. Jestliže však člověk hřeší na snídaně, pak tělu chybí dostatečná energie a kompenzuje si to ataky chutí na nezdravé pochoutky.

Večer pak člověk neví, co by dřív snědl. Zkuste pravidelně snídat a sami si brzy všimnete, že nemáte potřebu během dne doplňovat energii v podobě čokoládových tyčinek, přeslazených oplatků, pitím sladkých nápojů a večerním vyjídáním lednice. Chybí-li vám inspirace na chutné a zdravé snídaně, pak vás potěšíme. Přinášíme vám hned 5 tipů.

Avokádová pomazánka

Avokádo, tvaroh, stroužek česneku, sůl, pár kapek citronové šťávy rozmíchejte do hladké pasty. Pomazánka je připravená rychle, chutná výtečně a navíc jde o nutričně bohaté jídlo. Pak už stačí jen pomazánku namazat na celozrnné pečivo, přidat plátky rajčátek, salátové okurky a nechat si chutnat.

Tuňáková pomazánka

Tuňák, cibulka krájená najemno, lučina nebo tvaroh, sůl, kyselá okurka. Opět si připravíme pomazánku, která není časově náročná, a mažeme na celozrnný chléb. Doplníme nějakým druhem zeleniny a zdravá snídaně je na světě.

Jogurt s ovocem a oříšky

Jogurt (probiotika) doplníme o čerstvé ovoce (vitamíny a vláknina), přidáme oříšky nebo semínka (zdravé tuky). Rychlá a výtečná snídaně, která nejenže chutná, ale i zasytí. Jogurt lze přisladit medem či javorovým sirupem. Výtečně chutná i jogurt smíchaný se skořicí.

Kokoso-ovesná kaše

Ovesné vločky a chia semínka večer zalijeme mlékem, ráno přidáme ještě strouhaný kokos a rozmačkaný banán (ten kaši osladí) přilijeme mléko dle potřeby a rozmícháme na kaši. Pokud máte raději sladší chuť, pokapejte ještě javorovým sirupem. Posypat můžeme strouhanou hořkou čokoládou, doplnit ovocem a už si jen pochutnat.

Míchaná vejce

Míchaná vejce patří ke staré dobré klasice a rovněž se jedná o zdravou a vydatnou snídani. Doplníme o zeleninovou oblohu a ořechový chléb.

 

Exit mobile version