Její svět

4 velké mýty o dlouhodobé IPL epilaci, kterým lidé stále věří

V posledních letech se IPL epilátory staly velmi populární. Tyto přístroje fungují na bázi velmi intenzivního laseru. Není to žádná novinka, ale stále o jejich používání koluje mezi lidmi obrovské množství mýtů. Dnes se podíváme na čtyři největší mýty, kterým byste o tomto úžasném pomocníku při odstraňování chloupků neměli věřit.

Epilace bolí

Ano, klasická epilace je poměrně bolestivá a nepříjemná. Běžné epilátory vytrhávají z kůže chloupky, což samozřejmě bolí. IPL ale pracuje na naprosto odlišném principu. Podle některých to pálí, protože si laserem pálíte kůži. Kvalitní přístroje mají bezpečnostní senzor, který reguluje intenzitu záblesků laseru. A díky tomu se ničeho takového nemusíte obávat.

Odstranění chloupků je drahé a zdlouhavé

V případě, že budete chodit neustále do salonu, tak se vám to doopravdy může prodražit. Ve chvíli, kdy mluvíme o domácím odstranění chloupků, se vám tento pomocník rozhodně vyplatí. Přináší i mnoho dalších výhod, na které nesmíte zapomínat. Vždy ale záleží na tom, jak kvalitní model a značku si zvolíte. Myslete na to, že:

Po odstranění již chloupky nebudou růst

Hodně žen si myslí, že si jednou zajdou do salonu na tuto proceduru a už jim nikdy chloupky nevyrostou. To je hloupost. Postupně budou růst méně a budou slabší, ale pravděpodobně růst nepřestanou. Na začátku ho budete muset používat možná i jednou za 14 dní. Později vám to postačí jednou za 2 až 6 měsíců. Hodně záleží na tom, jakou máte barvu a tvrdost chloupků.

IPL způsobuje neplodnost

Někde se objevil mýtus, že při používání IPL na intimní místa bude žena neplodná. Výrobce nedoporučuje použití v těhotenství a při kojení. To je ale nejspíš proto, že produkt nebyl testovaný na gravidních nebo kojících ženách. Je to proto jen bezpečnostní opatření. Nikdo ale také neprokázal, že způsobuje neplodnost. Takže ho můžete v klidu začít používat.

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com

Exit mobile version