Její svět

3 tipy, jak mít dokonalý chrup a také úsměv

Udržet si dokonalý chrup může být opravdu těžké. Abyste mohla být na svůj úsměv hrdá a minimalizovala počet zubních problémů, přinášíme vám několik tipů, jak mít dokonalý chrup. Ne nadarmo se říká, že úsměv je to, co muže upoutá na první pohled!

Zvolte správného dentistu

Jakkoli se snažíte doma o své zuby starat, nikdy to prostě neuděláte lépe než profesionální dentista. Pokud vám problémy s nevzhledným chrupem přetrvávají již delší dobu a váš zubař se stará jen o bolest, zvažte jeho výměnu za opravdu profesionálního dentistu. Sice si možná připlatíte, ale za ten úsměv to stojí!

Pozor na to, co jíte

Možná vás udivuje, že i přes to, že si pravidelně zuby čistíte, se na nich stále tvoří nějaké fleky a zubní kámen. I když máte ten nejlepší zubní režim na světě, stále si musíte dávat pozor na to, co jíte. Například kyselé citrusové potraviny by mohly narušit sklovinu vašich zubů, zatímco cukry mohou produkovat bakterie, jež způsobují zubní plak a kaz, pokud je ze zubů neodstraníte.

Místo čištění zubů ihned po jídle však raději počkejte 30 minut, jinak byste si mohla pouze vyčistit ústa od bakterií. Místo toho byste měla pít vodu, abyste zředila účinek těchto bakterií.

Zubní rutina

Nejlepší bariérou, kterou máte proti zubnímu kazu a onemocnění dásní, je však skvělá rutina zubní hygieny. K základům patří čištění zubů zubní pastou, která obsahuje 1350 až 1500 ppm fluoridu. Zuby byste si měla čistit elektrickým nebo manuálním kartáčkem s měkkými nebo středně dlouhými štětinami po dobu alespoň dvou minut. Nezapomínejte ani na čištění jazyka! Pokud se vám nedaří čistit si zuby dvě minuty, stáhněte si aplikace pro čištění zubů. Poté si zuby vyčistěte zubní nití a použijte mezizubní kartáčky, abyste se dostala do zadní části úst.

Samozřejmostí by také mělo být používání fluoridové zubní vody.

Zdroj foto: www.freepik.com

Exit mobile version