Zbavte se černých teček pomocí domácí masky

0

Černé tečky jsou nepříjemností, která vzniká při ucpávání pórů. K tomu dochází při zvýšené tvorbě mazů za doprovodu odumřelých kožních buněk, které se v pórech usazují. Řešením rozhodně není drhnutí pleti či vymačkávání černých teček. Vyzkoušejte raději přírodní masku.

Maska z jílu

Bentonitový jíl patří mezi minerály, které mají mnoho pozitivních účinků na náš organismus. Jedním z nich je i schopnost čerpat mastnotu a nečistoty z pokožky díky jeho molekulám. Z toho důvodu se hodí pro boj s černými tečkami, navíc pokožce doplní i minerální látky.

K výrobě masky si vystačíte s polévkovou lžící tohoto jílu, který smícháte s dostatečným množstvím vody, aby vznikla hustá pasta. Masku naneste v tenké vrstvě na pokožku a nechte působit 10-20 minut. Poté důkladně opláchněte a nezapomeňte na hydrataci. Při vysušování pokožky by totiž mohlo docházet ještě k větší produkci mazu, což je značně kontraproduktivní.

Vaječné bílky

Vaječný bílek se postará především o stažení pórů, může i redukovat počet černých teček. Je však vhodné ho užívat spíše po vyčištění pleti, kdy chcete póry zmenšit, aby nehrozilo takové riziko opětovného zanesení vnějšími nečistotami. Na čistý obličej tedy naneste vaječný bílek, nechte zaschnout a naneste další vrstvu. Takto můžete opakovat, aby vznikla dostatečně silná maska. Výhodou vaječného bílku je, že pokožku vůbec nevysušuje a dodá jí živiny.

Skořice s medem

Med je cenným produktem nejen v péči o pleť. Jsou totiž známy jeho silné antibakteriální účinky, což sice nemusí mít přímý vliv na černé tečky, zabraňuje to však rozvinutí akné. Navíc díky konzistenci medu vytáhnete z pokožky nečistoty. V kombinaci se skořicí se jedná o skvělé duo. Skořice totiž zlepšuje krevní oběh, zvýšený krevní průtok se tak podílí na zdravém vzhledu pokožky, dodává jí hladký a zářivý dojem.

S černými tečkami se někdy potýkal každý z nás, ucpané póry mohou být nevzhledné, je však velmi obtížné se jich zbavit. Důležité je proto vytrvat a pleti věnovat dostatek správné péče.

Zdroj foto: freepik.com

Share.

About Author

Leave A Reply