Vybíráte zastínění oken? Zohledněte všechny parametry

0

Slunce se hodí, pokud chcete interiér prosvětlit, nebo ho chcete v zimních měsících jednoduše prohřát. Zároveň však musíme říci, že někdy může být na škodu. Třeba proto, že vás oslňuje. Jak na zastínění? Tyhle parametry zohledněte při výběru.

venkovní žaluzie

venkovní žaluzie

Dovnitř, nebo ven?

Dnes není problém zvolit obě dvě varianty. A tak záleží hlavně na vašich konkrétních představách. Většina lidí sice volí variantu interiérovou, což ale neznamená, že by neexistovaly také velmi populární venkovní žaluzie. U nich se můžeme zastavit déle, jelikož kromě toho, že eliminují slnění sluncem, mohou mít i další přednosti. A mezi ně patří:

  • Eliminace světla z ulice
  • Eliminace hluku z ulice
  • Eliminace vniknutí do objektu

Jaké ovládání?

I to hraje roli ve chvíli, kdy chcete dát sbohem obtěžujícím slunečním paprskům. Možností je celá řada. Například u standardních žaluzií je využíváno ovládání pomocí řetízku. Dále však mohou existovat i screenové rolety, které se pomocí jednoduchého mechanismu stáhnou do potřebné polohy. Najít na trhu můžete i takové varianty, které využívají motorku a dálkového ovládání. Kdo hledá maximální pohodlnost, pro toho je to jasná volba.

Jak budou vypadat?

Tady vám do výběru nebudeme příliš mluvit, jelikož by se měla volba odvíjet především od vašeho vkusu a od nádechu vašeho interiéru. Pokud je něco, co se vzhledem přímo souvisí, tak je to pochopitelně hlavně barva. Dnes není problém vybírat z celé řady různorodých odstínů, které se budou líbit jak vám, tak budou s interiérem skvěle korespondovat.

Z jakého budou materiálu?

Tady hodně záleží na samotném typu. Je jasné, že u venkovního provedení to může být například kov, stejně jako se může jednat třeba o lehký moderní plast. Pokud jde  interiérovou variantu, může se jednat zase třeba o látkové provedení. Výběr materiálu se tak odvíjí v první řadě od zvoleného typu. Následně opět nechte promluvit váš estetický cit a zohledněte, co bude lépe vypadat.

 

Share.

About Author

Leave A Reply