Udržte svůj dům stále krásný. Jak?

0

Také jste milovnicí estetiky a tak chcete, aby bylo krásné vše kolem vás? Nesoustřeďte se jenom na interiér vašeho domu. Soustředit byste se měla také na exteriér. Jak zajistit, aby byl váš dům na pohled stále dokonalý? Držte se našich osvědčených tipů.

Pozor na znečištění od ptáků

Jedná se o velký a také častý problém. Rizikem mohou být nejenom vlaštovky a jejich hnízda. Zapomínat nelze také na další ptáky, kteří sedají na vaši nemovitost a znečišťují ji svým trusem. Jak se s tímto problémem vypořádat? Pomohou hroty proti ptactvu. Ty brání tomu, aby byl váš dům jejich útočištěm. Jedná se o efektivní a přitom bezpečnou metodu. Ptáci dané hroty vidí a tak se vašemu domu už zdálky vyhnou. Váš dům tak zůstane stále dokonalý, bez znečištění od trusu. Ten často bývá i agresivní a může nemovitost poškodit.

Rizikem jsou i rostliny

Je tu i druhé riziko, které se může objevit. A to také souvisí s přírodou. Zatímco na faunu použijete zmínění hroty proti holubům a dalším ptákům, tak v případě flóry je třeba využívat jiná řešení. Máme na mysli rizika, kdy fasáda vašeho domu začne postupně zelenat, jelikož se na ní objevují různé mechy a lišejníky. Je třeba myslet na jejich odstranění, ale i prevenci. Jak na to? Pomůže:

  • Tlak vody
  • Speciální čističe
  • Přípravky zamezující jejich návratu

Nebojte se barevné fasády

Dříve byl jeden dům jako druhý, jelikož varianty venkovních omítek toho zase až tak nenabízely. Nyní je situace zcela jiná. Pokud chcete mít svůj dům dokonalý a krásný, je na místě zvolit i esteticky zajímavou barevnou fasádu. Nemusí se jednat jenom o bílou, jelikož hitem se dnes stávají i různé pestřejší varianty. Díky tomu můžete zvolit klidně i barvu, kterou máte ráda a která je vám blízká. Když bude ladit například s okny, ale i dalšími prvky, je to pro celkovou estetiku jenom plus.

Udržte svůj dům stále krásný. Jak?
5 (100%) 1 vote[s]
Share.

About Author

Leave A Reply